شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ , ۰۲:۴۱:۰۳
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۰/۶/۱ ساعت ۲۰:۰۱
لینک کوتاه مطلب:

استاندار کردستان:

نسبت به ساخت باغ موزه دفاع مقدس، متعهد هستیم

استاندار کردستان، اظهار داشت: همه ما نسبت به ساخت باغ موزه دفاع مقدس در سنندج متعهد هستیم و با اعتقاد و یقین در این زمینه عمل می کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با ابراز تاسف و شرمندگی از اینکه طی سالیان گذشته نسبت به احداث باغ موزه دفاع مقدس سنندج کوتاهی شده، افزود: سازمان مدیریت استان و معاونت عمرانی استانداری این موضوع را به جد پیگیری کردند و حالا که کار شروع شده باید آن را تسریع و تاخیر ۳۰ ساله را جبران کنیم.

وی با اذعان به اینکه تامین اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومانی این پروژه توسط استان، موجب می شود مدت زمان ساخت آن ۶ – ۷ سال طول بکشد، پیشنهاد کرد، سوابق پروژه طی نامه ای به اطلاع سردار سلامی (فرمانده کل سپاه پاسداران) برسد تا ایشان دستور دهند قرارگاه خاتم الانبیاء، ساخت باغ موزه دفاع مقدس را به صورت ویژه برای کردستان انجام دهد. 

مرادنیا همچنین از رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خواست با تامین اعتبار لازم، کار دیوار کشی زمین تعیین شده را آغاز کنند. 

در ادامه این جلسه موضوع نگهداری از یادمان های شهدا در همه شهرهای استان مطرح شد که استاندار در این زمینه خاطرنشان کرد: همه ما باید در این زمینه متعهد باشیم، بحث یادمان بحث عزت ملی ماست و نباید با دید کاسبکارانه به آن نگاه کنیم. 

در ادامه این جلسه مقرر شد اعتبار ۲۰۰ میلیون تومانی مورد نیاز برای محوطه سازی یادمان ایثار و مقاومت (در محل آبیدر) به صورت مساوی توسط سازمان مدیریت استان و شهرداری سنندج تامین شود. 

مرادنیا در پایان جلسه بر لزوم برنامه ریزی مناسب جهت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تجلیل شایسته از پیشکسوتان ایثار و شهادت، تاکید کرد.