سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ , ۱۹:۱۹:۱۷
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۰/۶/۱۴ ساعت ۱۸:۱۰
لینک کوتاه مطلب:

استاندار کردستان:

ساخت و ساز در هورامان باید ضابطه مند باشد

استاندار کردستان تاکید کرد با توجه به ثبت جهانی منظر تاریخی هورامان در یونسکو تمامی ساخت و سازها باید ضابطه مند و منطبق با بافت تاریخی آن باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کردستان که به بررسی طرح جامع شهر هورامان اختصاص داشت، گفت: منطقه هورامان و ثبت آن در یونسکو یک ظرفیت بزرگ برای استان و توسعه گردشگری است، بنابراین باید در ساخت و سازها دقت فراوان انجام شود تا این منطقه همواره در لیست یونسکو قرار داشته باشد.
وی افزود: منطقه هورامان تنها مختص با استان کردستان نیست و بخش هایی از آن نیز در کرمانشاه و اقلیم کردستان عراق قرار گرفته است بنابراین باید به آن همچون یک موضوع مشترک و با دید کلان نگریسته شود.
مرادنیا اذعان کرد؛ با توجه به اینکه منطقه هورامان در سال ۹۳ ثبت ملی شده بود، میراث فرهنگی باید در این رابطه و اجرای دستورالعمل و ضوابط خود جدی تر عمل می کرد.
استاندار کردستان با بیان اینکه نگران ساخت و سازهای غیر اصولی و بی ضابطه در هورامان است، گفت: باید چارچوب و مبنایی در این رابطه وجود داشته باشد و همگان خود را به اجرای آن ملزم بدانند.
در این جلسه مقرر شد با حضور دستگاه های مرتبط و مشاور ، طرح جامع هورامان مجددا بررسی و با توجه به مقتضیات در خصوص بعضی مسائل موجود ابهام زدایی صورت بگیرد.