سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ , ۱۹:۰۶:۴۰
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۰/۹/۲۹ ساعت ۱۶:۱۱
لینک کوتاه مطلب:

دومین مرز رسمی کشور، نیازمند کمک اعتباری است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان، گفت: مرز رسمی باشماق مریوان دومین مرز رسمی (تجاری) کشور است به همان اندازه که اهمیت دارد باید کمک اعتباری خارج از اعتبارات مصوب استان هم دریافت کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان؛ شهرام ملکی در جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های استان اظهار داشت: جاده صلوات آباد، ورودی و معرف استان است، افدامات خوبی در این مسیر انجام شده اما ایجاد استخر شن برای جلوگیری از واژگونی کامیون‌ها در زمان وقوع حادثه یا ورود آن به داخل روستا، بسیار ضروریست.

وی با اشاره به اینکه ۳۳۰ کیلومتر از مسیر کوریدور شمال جنوب در کردستان قرار دارد، خاطرنشان کرد: قطعات باید تعیین تکلیف شود و اگر پیمانکاران قادر به ادامه کار نیستند، پیمانکار جدید تعیین شود. 

ملکی در ادامه گفت: در حوزه راه و حمل و نقل استان، یک عقب‌ماندگی تاریخی داریم که برای سرعت دادن به کارها لازم است هم این عقب‌ماندگی‌ها را جبران کنیم و هم اجرای پروژه‌های در دست اقدام را تسریع کنیم. 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان، یادآور شد: اگر اعتقاد داریم کردستان یک استان گردشگریست، باید مسیرهای تردد را مهیا کنیم.