سه شنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ , ۰۵:۱۶:۲۶
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۲/۲۳ ساعت ۰۳:۳۸
لینک کوتاه مطلب:

تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در کردستان/نظارت بر عرضه کالا در استان با جدیت دنبال شود

استاندار کردستان از تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در استان خبر داد و گفت: هیچ مشکل و کمبودی در خصوص تامین کالاهای اساسی در استان وجود ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان؛ اسماعیل زارعی‌کوشا در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان، اظهار داشت: علیرغم تمام جوسازی‌های معاندین، به لطف بصیرت مردم و تلاش‌های مسؤولین طرح مردمی سازی یارانه ها با کمترین مشکل اجرایی شد.
وی با اشاره به آسیب های ارز ترجیحی برای اقتصاد کشور به ویژه دهک های پایین جامعه، افزود: بخش زیادی از یارانه کالاهای اساسی با ارز ترجیحی تامین می‌شد که شبکه دلالی و عده ای محدود از رانت آن بهره مند می شدند.
زارعی‌کوشا تاکید کرد: در ضرورت اجرای این طرح شکی نیست و بسیاری از صاحب نظران اقتصادی کشور از جناح‌های مختلف سیاسی آن را تایید کردند.
استاندار کردستان خاطرنشان کرد: طرح مردمی سازی ها یارانه یک اقدام مهم و حیاتی برای کشور بود و همه ما باید سعی کنیم با کمترین مشکل این طرح دنبال شود.
وی با اشاره به تامین و ذخیره سازی کالاهای اساسی در استان کردستان، یادآور شد: خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته ما در کردستان هیچ‌ مشکلی در تامین کالاهای اساسی نداریم.
در ادامه جلسه، موضوع افراد جامانده از دریافت یارانه‌ مطرح شد که مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از طراحی سامانه پیامکی ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ به منظور اعلام به سازمان هدفمندی یارانه و همچنین آدرس hemayat.mcls.gov.ir جهت پاسخگویی به سوالات و درخواست های مردمی خبر داد.
افزایش چند برابری جریمه عدم درج قیمت و صدور فاکتور و رسیدن آن به مبلغ ۱۰ میلیون تومان، از جمله موضوعاتی بود که توسط مدیرکل تعزیرات استان مطرح شد که استاندار کردستان بر ضرورت اطلاع‌رسانی و اقناع مردم و اصناف در خصوص طرح های نظارتی تاکید کرد.
زارعی‌‌کوشا ضمن تاکید بر اطلاع رسانی به موقع به مردم استان، اظهار داشت: در بحث اطلاع‌رسانی علاوه بر صدا و سیما از ظرفیت فضای مجازی و ایجاد شبکه مویرگی برای آگاهی مردم بهره بگیرید.
وی بهره مندی از تمامی ظرفیت های در اختیار برای نظارت بر بازار استان را مورد تاکید قرار داد و گفت: افزایش نظارت ها از سوی سازمان های مسئول یک نیاز لازم و ضروری است.
همچنین در این‌جلسه مصوب شد مرغ به قیمت مصوب جدید در استان عرضه گردد.
شایان ذکر است، طبق دستور وزارت کشور، فروشگاه‌ها و اصناف، به منظور جلوگیری از تجمع و ایجاد صف، باید کالاهای موجود با قیمت قبلی را با قیمت مصوب جدید عرضه کنند

.