نمازگزاران کردستانی درحمایت ازمردم فلسطین راهپیمایی کردند

خبر گزاری جمهوری اسلامی 22/9/87

پس ازاقامه نمازجمعه در شهرهای مختلف استان کردستان، نمازگزاران درحمایت ازمردم مظلوم فلسطین و محکومیت جنایات رژیم اشغالگر قدس درنوارغزه دست به راهپیمایی زدند.
به گزارش خبرنگاران ایرنا از شهرستانهای سقز، بیجار، مریوان، قروه، سروآباد، دهگلان، دیواندره ، بانه و کامیاران مردم متدین این شهرها، با سردادن شعارهای مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل جنایات استکبار جهانی را که توسط مزدوران صهیونیستی در فلسطین رخ می دهد، محکوم کردند.
درشهر سنندج نیز این آیین درحالی برگزارشد که پیشاپیش نمازگزاران علما و روحانیون اهل سنت منطقه حضور داشتند.
نمازگزاران کردستانی همچنین با به آتش کشیدن پرچم رژیم صهیونیستی که خود نماد سلطه گری و نژاد پرستی است بر حمایت قاطع خود و ملت ایران ازمسلمانان مظلوم فلسطین تاکید کردند.
راهپیمایان سنندجی که ازمسجد جامع این شهربه سمت میدان انقلاب درحرکت بودند از کشورهای مسلمان و مجامع بین المللی خواستند اقدامی عاجل به منظور رفع محاصره غزه انجام دهند.
حضورجوانان و نوجوانان دراین راهپیمایی ضد صهیونیستی که خشم و کینه خود را نسبت به سکوت مجامع بین المللی درمقابل جنایات اسراییل درغزه با مشتهای گره کرده و شعارهای کوبنده به نمایش گذاشته بودند، جلوه دیگری به این آیین باشکوه داده بود.
همچنین دراین راستا، نمازگزاران شهرهای مختلف استان کردستان ازطریق صندوقهای کمک به مردم مظلوم فلسطین که توسط جمعیت هلال احمر و کمیته امداد امام خمینی (ره) استان دایر شده بودند، به این ملت کمک کردند.
23 آذر 87