امام جمعه سنندج:وحدت و یکپارچگی مسلمانان زمینه ساز آزادی فلسطین است

خبر گزاری جمهوری اسلامی 22/9/87

امام جمعه سنندج جنایات رژیم غاصب صهیونیستی علیه ملت بی دفاع فلسطین را به ویژه درنوار غزه محکوم کرد و گفت: وحدت و یکپارچگی مسلمانان می توانند زمینه آزادی فلسطین را فراهم کند.
ماموستا حسام الدین مجتهدی درخطبه های نمازجمعه این شهرافزود: سکوت محافل بین المللی درقبال جنایات غیرانسانی رژیم صهیونیستی درنواره غزه و الخلیل مشارکت این مجامع دروحشیگریهای صهیونیستهاست.
وی، کشتارزنان وکودکان بی دفاع و به اسارت گرفتن آنان توسط سردمداران کفر را ظلمی بزرگ علیه بشریت و اسلام دانست و گفت: دل هر مسلمانی دربرابر این همه ستم و تجاوز به درد می آید و مسلمانان باید برای دفاع از مظلومان بپاخیزند.
وی، فلسطین را قلب جهان اسلام دانست و اظهارداشت: تجاوز به فلسطین تجاوز به اسلام است و مسلمانان باید در برابر این تجاوز ایستادگی کنند.
خطیب جمعه سنندج همچنین با تبریک عید قربان به مسلمین، حج را یکی ازشکوهمندترین فرایض دینی دانست که ظرفیت بزرگی برای تغییر و تحول روحی و اخلاقی درمردم و اصلاح رفتار انسان‌ها درجامعه دارد.
ماموستا مجتهدی ازمردم خواست نذورات و قربانیهای خود را درهنگام بازگشت حجاج ازمکه مکرمه، به سازمانهای حامی اقشارمحروم جامعه ازجمله بهزیستی و کمیته امداد اهدا کنند تا آنها این نذورات را به صورت بهداشتی و اصولی دراختیار نیازمندان قراردهند.
وی افزود: کمک به این سازمانها کمک به محرومان جامعه است و کمک به محرومان جامعه نیز یکی از راه های کاهش فقرومحرومیت درجوامع انسانی است.
23 آذر 87