وزیر کشور بر سرمایه گذاری های بیشتر در مرزهای کردستان تاکید کرد

مرزهای کردستان دارای استعدادها و پتانسیل های خوبی است و بخصوص به خاطر همجواری با کشور عراق ظرفیت کار تجاری و اقتصادی فراوانی دارد.

 عبدالرضا رحمانی فضلی عصر جمعه پس از بازدید از مرزهای مشترک استان کردستان با کشور عراق در فرودگاه سنندج در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز به همراه استاندار، نمایندگان مردم، مسوولان سیاسی و امنیتی از مناطق مرزی کردستان بازدید کردیم و از نزدیک با وضعیت منطقه بیشتر آشنا شدیم.


وی گفت: قبلاً در خصوص وضعیت مرزها در کارگروه ویژه در وزارت کشور تصمیماتی اتخاذ شده بود که برای ارزیابی بیشتر لازم بود به کردستان سفر و از نزدیک مرزهای منطقه  را بازدید کنم.

وی بر ضرورت هماهنگی های بیشتر بین مسوولین در خصوص مدیریت بازارچه های مرزی تاکید کرد و گفت: استاندار باید محور فعالیت های مرزی باشد و دستورات لازم برای بیشتر فعال کردن بازارچه ها باید اعمال گردد.

وزیر کشور با اشاره اینکه هماهنگی خوبی بین مسوولان استان کردستان وجود دارد، افزود: در سایه این هماهنگی ها به نظر می رسد که موضوعات کارگروه ویژه مرزها در کردستان به سرعت شکل بگیرد و اجرایی شود.

رحمانی فضلی بر سرمایه گذاری های بیشتر جهت ارایه خدمات مناسبتر در مرزهای استان تاکید کرد و گفت: باید خدمات بهتر و مناسب تر به افرادی که به مناطق مرزی می روند و یا قصد عبور از مرزها را دارند، ارایه شود.

وزیر کشور در خصوص ایجاد معابر در مناطق مرزی برای مرزنشینان نیز گفت: پیشنهاداتی در نقاط مختلف مطرح شده و نمایندگان هم پیگیر هستند که نیاز به بررسی کارشناسی بیشتری دارد.

رحمانی فضلی تصریح کرد این موضوع در جلسه شورای اداری استان و همچنین در جلسات تهران پیگیری و تصمیم نهایی را اتخاذ می کنیم.

وی همچنین در مورد وضعیت امنیت استان کردستان نیز گفت: امنیت استان کردستان در وضعیت بسیار خوب و مطلوبی قرار دارد.
3 خرداد 93