پیام تبریک شورای فرهنگی استانداری به مناسبت هفته قوه قضاییه

دبیرخانه شورای فرهنگی استانداری با صدور پیامی هفته قوه قضاییه را به دست اندکاران این امر تبریک گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری به نقل از دبیرخانه شورای فرهنگی، شورای فرهنگی استانداری کردستان در پیام تبریک به مناسبت گرامی داشت هفته قوه قضائیه ، پشتیبانی از حقوق فردی و اجتماعی، پاسداری از قانون اساسی و تحقق بخشیدن عدالت به عنوان گفتمان اصلی انقلاب اسلامی را از مهمترین وظایف دستگاه قضایی دانست.

 

در این پیام آمده است:


بسم الله الرّحمن الرّحیم

"ۆ اِنْ حَکَمْتَ فَاحْکُمْ بَیْنَهُمْ بِالقِسْطِ اِنَّ اللهَ یُحِبُّ الْمُقْسِطِینَ"

)سوره مائده- آیه 42(

 

هفتم تیر سالروز شهادت شهید بهشتی و یاران وفادار انقلاب اسلامی، فرصت مغتنمی برای تکریم تلاش خالصانه بسیجیان خدوم و متعهد در قوه قضائیه و بویژه تجلیل و پاسداشت بزرگ معمار دستگاه قضایی ، شهید مظلوم "آیت الله دکتر بهشتی(ره)" و شهیدان والامقام این عرصه است.

 

کار و تلاش در عرصه احقاق حق مظلومان و عدالت گستری، خدمتی است بس دشوار، ارزشمند و ستوده. به همین خاطر قوه قضائیه مسئولیت خطیر و حساسی را در پشتیبانی از حقوق فردی و اجتماعی، پاسداری از قانون اساسی و تحقق بخشیدن عدالت به عنوان گفتمان اصلی انقلاب اسلامی را برعهده دارد.

 

پس از پیروزی انقلاب اسلامی دستگاه قضائی با بهره گیری از شرع مقدس اسلام دستاوردهای شگرفی را در احیای حقوق عامه و گسترش آزادی های مشروع داشته است.

نامگذاری این هفته به نام قوه قضائیه فرصتی مغتنم برای تکریم تلاشگران متعهد عرصه قضا و عدالت و تبیین اهمیت و جایگاه خطیر دستگاه قضایی در جامعه است .

 
ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام هفتم تیر، و در رأس آنان شهید آیت‌الله دکتر بهشتی (ره)، این هفته را به تمامی خدمتگزاران و مسئولین قضایی تبریک عرض نموده و امیدواریم در انجام این خدمت مقدس و پیاده نمودن عدالت موفق و سربلند باشند.

7 تير 94