بیانیه سازمان بسیج کارمندان در هفته دولت و روز کارمند

سازمان بسیج کارمندان به مناسبت هفته دولت و روز بسیج کارمندان بیانیه صادر کرد

بسم الله الرحمن الرحیم

وصیت اینجانب به وزرای مسئول در عصر حاضر و در عصرهای دیگر، آن است که علاوه بر آنکه شماها و کارمندان وزارتخانه ها بودجه ای که از آن ارتزاق می کنید مال ملت است، باید همه خدمتگزار ملت و خصوصاً مستضعفان باشید و ایجاد زحمت برای مردم و مخالف وظیفه عمل کردن حرام و خدای نخواسته گاهی موجب غضب الهی می شود.

(وصیت نامه امام خمینی رحمه الله علیه)

 اعتلای مدیریت در نظام اداری و ارتقاء منزلت اجتماعی کارکنان دولت، اصلاح نگرش مردم نسبت به خدمات این قشر شریف و زحمتکش، ترویج فرهنگ رفتاری و خدمات شهیدان رجایی و باهنر به عنوان الگوهای مناسب خدمت به جامعه، ایجاد روحیه امید و تلاش و نشاط و تشویق مردم به مشارکت در امور و نمایش توان حکومت اسلامی در اداره مطلوب جامعه از اهداف بزرگداشت این روز محسوب می شود.

 کارمندان و کارگزاران، گروه بزرگی از افراد جامعه هستند که خانواده بزرگ دولت را تشکیل می دهند. آنان به عنوان بازوان پرتوان دولت در وزارتخانه ها و سازمان ها و عرصه های گوناگون، دولت اسلامی را با انجام وظایف خود، یاری می رسانند.

این طیف بزرگ همچون دیگر قشرهای جامعه با تناسب شغلی در جنگ تحمیلی و دفاع مقدس حضور پیدا کردند و قریب 21000 شهید تقدیم انقلاب و اسلام عزیز نموده است و هر ساله نیز شهدایی بعنوان شهید شاخص معرفی می نماید همانند شهید آل اسحاق معاون استانداری استان ایلام. شهید دکتر علی انصاری استاندار گیلان و شهید غلامعلی نیکخواه فرماندار بروجن و معاون عمرانی استانداری آذر بایجان غربی و شهید محمد عزیزی شفاء شهردار قروه.

 بنابراین روز کارمند تجلیل از انسان های شایسته ای است که هدفشان خدمت به مردم و کسب رضای پروردگار است. مقام معظم رهبری در دیدار کارکنان و کارمندان دولت در شهریور 1375 می فرمایند:

 "توصیه اول من به شما کارمندان دولت این است که از وقت و امکانات و استعداد ها و توانایی های خود استفاده کنید... و بازده کار را مضاعف کنند. توصیه دوم اینکه، عزیزان من! کسانی که دشمن نظام جمهوری اسلامی هستند ، اکتفا نمیکنند و مسئولان و برجستگان و چهره های نظام ... و همه دستگاه های اداری و کارگزاری جمهوری اسلامی اتهاماتی متوجه می کنند. شما باید مراقب باشید، دستگاه اداری را از این اتهامات مبرا کنید. مراقب باشید و نگذارید در محیط کار، آدم های طماع، این قشر قانع و شریف و زحمتکش و دلسوز را خدایی نکرده مورد اتهام قرار دهند.

 مسئولان اداری باید رضایت خدا و عموم مردم مسلمان را در انجام وظایف و مسئولیت مد نظر داشته باشند نه اینکه رضایت خود را بر خشم عامه مردم ترجیح دهند. این مردم کوچه و بازار که در تنگناها به کمک مسئولین می شتابند، در جنگ حضور فعال داشتند و فرزندان خود را در راه اسلام و نظام اسلامی هدیه کردند.

باید درانجام وظایف و خدمت به این قشر از جامعه که عمدتاً محروم هستند و توقع زیادی هم  از حکومت ندارند، نسبت به دیگران ترجیح داده شوند تا چهره غم گرفته آنان با آب شادی و گشایش در کارها شسته شود.  انشاء ا...".

 کار و فعالیت کارمندان، بعنوان عضو فعال جامعه و خدمتگزار ملت، شایسته تقدیر و بیان است. از این رو، این روز را قدر می دانیم و در بزرگداشت مقام ارزشمند کارمندان باید بکوشیم. خداوند سبحان به کارگزاران نظام توفیق خدمتگزاری شایسته عطا فرماید و امید واریم خداوند روح مطهر امام بزرگوار(ره) که این راه پربرکت را در مقابل ملت بزرگ ایران باز کرد ، مشمول برکات خود قرار دهد و شهدا این راه را خصوصاً شهدای دولت و شهیدان رجایی و باهنر که دو چهره برجسته این راه هستند ، مشمول مغفرت و رحمت و لطف خود قرار دهد.

 سازمان بسیج کارمندان در هفته دولت اسلامی ، اعلام می نماید همواره در جهت بهره وری بهتر و بیشتر خدمات کارگزاری و اداری همه ادارات قرار گرفته و از هیچ کوششی دریغ نمی ورزد و همواره با بسیجیان فعال و انقلابی ، لحظه ای از خدمت گزاری به امت اسلامی دست بر نخواهد داشت و همواره مطالبه گر، منویات امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی) از دستگاه های کارگزاری کشور تا حصول نتیجه مطلوب خواهد بود.

 و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

3 شهريور 94