جلسه شورای عالی اندیشه و همفکری سازمان بسیج کارمندان برگزار شد.

در آستانه هفته دفاع مقدس، شورای عالی اندیشه و همفکری بسیج کارمندان به منظور توجیه برنامه های اقتصاد مقاومتی در ادارات، مدیریت مصرف و هفته دفاع مقدس برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی استانداری جلسه شورای عالی اندیشه و هم فکری بسیج کارمندان استان در سالن شهدای دولت برگزار شد.

مهدی زندیه مسئول  سازمان بسیج کارمندان ضمن خیرمقدم گویی و عرض تسلیت شهادت امام محمد باقر(ع)، به نقش شورای عالی اشاره نمود و به تشریح دستور جلسه پرداخت.

دبیر شورای عالی اندیشه و همفکری بسیج کارمندان، نقش بسیجیان ادارات در مدیریت مصرف بهینه انرژی و نیز بزرگداشت هفته دفاع مقدس را از دیگر محورهای جلسه شورای عالی اندیشه و همفکری بسیج کارمندان استان عنوان کرد.

وی با بیان اینکه از مهرماه سال‌ جاری در حوزه ادارات‌ کل، برنامه‌ها رونق خاصی خواهند گرفت، افزود: موضوع حلقه‌های صالحین نیز به صورت ویژه پیگیری خواهد شد.

در ادامه اسماعیل سلیمانی عضو بسیج اداره‌ کل امور اقتصادی و دارایی در رابطه با طرح اقتصاد مقاومتی در هر اداره اظهار کرد: با تجهیز بیش‌تر استعدادها، باید در راستای اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی عمل کنیم.

وی با اشاره به اینکه تشکیل کمیته اقتصاد مقاومتی در ادارات باید در دستور کار قرار بگیرد، تصریح کرد: مدیریت هزینه در ادارات به معنای لحاظ کردن فرآیند و نحوه انجام کار و ارزش‌گذاری سود و زیان مادی و معنوی است.

ایشان پیگیری موضوع را از طریق حلقه‌های صالحین در قالب آموزش و برگزاری همایش‌ها را خواستار شد و گفت: در موضوع استفاده از کالاهای تولید داخل نیز بخشنامه‌های متعددی وجود دارد و باید میزان و نحوه کمک به اصلاح الگوی مصرف با هدف کاهش هزینه‌های انرژی و نیز چگونگی شناسایی و معرفی اماکن و ظرفیت‌های بلااستفاده ادارات دولتی در دستور کار باشد.

سپس محمدمصطفی نجفیان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اظهار کرد: رعایت الگوی انرژی جزو اهداف اصلی اقتصاد مقاومتی است و در سال جاری نیز بسیج توانیر با همکاری بسیج کارمندان با اقدامی جهادی مدیریت مصرف در ادارات را بررسی و کنترل نمودند که در این راستا بایستی کمیته مصرف انرژی زیر نظر کمیته اقتصاد مقاومتی ادارات تشکیل شود.

سپش جناب سرهنگ شرفبیانی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اظهار کرد: برنامه‌های هفته دفاع مقدس در قالب هشت کمیته طراحی شده است که عبارت است از کمیته های نیروهای مسلح، ایثارگران، فرهنگی و اطلاع‌رسانی، روستایی، بانوان، ورزش و جوانان، علمی و مراکز دانشگاهی، پشتیبانی و خدمات.

ایشان تصریح کرد: در مجموع، 67 عنوان برنامه در سطح استان تدوین شده است که در ایام هفته دفاع مقدس در سطح استان اجرا خواهد شد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان در پایان به برخی از ملزومات برگزاری هر چه باشکوه‌تر برنامه‌های هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: فضاسازی شهرها و ادارات و مزین‌کردن سربرگ نامه‌های اداری به فرمایشات امام راحل و رهبر معظم انقلاب از جمله این نیازمندی‌هاست.

در پایان محمد سلیمانی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار کرد: دفاع مقدس همچون نگینی در تاریخ ایران می‌درخشد و برگ زرینی در تاریخ این ملت است و سربلندی امروز ما متأثر از ایثارگری‌های دوران دفاع مقدس است.

نائب رئیس شورای عالی اندیشه و همفکری بسیج کارمندان استان با یادآوری مطرح‌شدن موضوع اقتصاد مقاومتی در دوران تحریم‌های اقتصادی، حمایت از تولید ملی، مبارزه با قاچاق کالا، توجه جدی به بخش خصوصی و تقسیم قدرت بین ملت و دولت را از جمله راهکارهای اساسی برای تحقق این هدف عنوان کرد و گفت: اندیشه برای مصرف بهینه و کنترل هزینه‌های مصرفی، خود کار ارزشمندی به شمار می‌رود.

وی در پایان با بیان اینکه خانواده شهدا هم به اندازه شهیدان از جایگاه رفیعی برخوردارند، افزود: در هفته دفاع مقدس، دیدار با خانواده های معظم شهدا و زیارت قبور شهدا در دستور کار قرار خواهد گرفت.
31 شهريور 94