شهیدان با ایثارگری خود در راه پاسداری از ارزش های اسلامی و حفظ تمامیت کشور از جان خود گذشتند.

در آستانه هفته پدافند غیرعامل، شورای عالی اندیشه و همفکری بسیج کارمندان به منظور همفکری در راستای اجرای برنامه های پدافند غیرعامل و اجرای آموزش برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ علیرضا آشناگر در جلسه شورای عالی اندیشه وهمفکری بسیج کارمندان و  شورا و ستاد گرامیداشت هفته پدافند غیر عامل استان کردستان در محل سالن دولت استانداری کردستان با بیان این مطلب اظهار داشت: برنامه های گرامیداشت هفته پدافند غیر عامل همزمان با سراسر کشور از روز دوشنبه چهارم آبانماه آغاز و تا روز یکشنبه دهم آبانماه سالجاری و برطبق برنامه ابلاغی از سوی ستاد پدافند غیر عامل کشور در سطح استان برگزار می شود.

 وی در ادامه سخنان خود به تاثیر فضای سایبری و شبکه های اجتماعی در جامعه اشاره کرد و گفت: آنچه واقعیت دارد اینست که شبکه های اجتماعی پدیده جدیدی است که در چند سال اخیر ظهور پیدا کرده و بسیاری از افراد در این شبکه های فعال هستند و در حال حاضر با وجود خطوط پرسرعت و ضریب نفوذ اینترنت و همچنین موبایل های هوشمند امکان دسترسی به شبکه های سایبری، اجتماعی و وب محور بسیار تسهیل شده است.

 آشناگر در بخشی دیگر از سخنان خود خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی استان گفت: باید وجود این شبکه ها را بذیرفته و برای آن برنامه خاصی داشته باشیم و از طریق مختلف نسبت به آسیب شناسی آن اقدام کنیم.

 وی متذکر شد که مدیران در محیط کار خود و در ساعت کار اداری نباید در این شبکه ها باشند و باید بر اساس وظیفه خود به کارهای ارباب رجوع و وظایف خود بپردازند.

 معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان ابراز داشت: مدیران و کارمندان ادارات و دستگاه های اجرایی باید به این تفکر برسند که وقت مربوط به خودش نیست و متعلق به مردم است و دراین راستا در ساعت اداری باید با تمام توان به مردم خدمت کنند و فعالیت مفید و موثری داشته باشند.

 وی تاکید کرد: در این زمینه یکی از بهترین راههای آسیب شناسی و کاهش مشکلات در این بخش فرهنگ سازی و آگاه سازی در سطح ادارات و دستگاههای اجرایی و مراکز دانشگاهی و مدارس استان است.

 آشناگر افزود: متاسفانه حتی در جمع خانوادگی هم شاهد استفاده غیر اصولی از شبکه های اجتماعی هستیم که کانون خانواده را تحت تاثیر قرار می دهد که باید در این خصوص برنامه ریزی های مناسب برای کاهش آسیب های اجتماعی در کانون خانواده ها صورت گیرد.

 وی در ادامه  ضمن تسلیت شهادت سردار رشید اسلام شهید حسین همدانی، خطاب به مدیران اجرایی استان گفت: این شهیدان با ایثارگری خود در راه پاسداری از ارزش های اسلامی و حفظ تمامیت کشور از جان خود گذشتند.

21 مهر 94