آمار داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در کردستان به 81 نفر رسید

رئیس ستاد انتخابات استان کردستان گفت: با ثبت نام 28 نفر در چهارمین روز نام نویسی داوطلبان دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، شمار داوطلبان این انتخابات در استان کردستان به 81 نفر رسید.

 


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ علیرضا آشناگر شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه افزود: از این تعداد 5 نفر زن و 76 نفر مرد هستند.
وی گفت: امروز در حوزه انتخابیه شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران 12 داوطلب، سقز و بانه یک داوطلب، مریوان و سرواباد 10 داوطلب، قروه و دهگلان 2 داوطلب و بیجار و یاسوکند نیز 3 داوطلب ثبت نام کردند.
استان کردستان در مجلس شورای اسلامی شش کرسی دارد.
استان کردستان دارای 5 حوزه انتخاباتی در شهرستان های 'سنندج و دیواندره و کامیاران'، 'قروه و دهگلان'، 'سقز و بانه'، 'مریوان و سرواباد'، 'بیجار و یاسوکند' است.
رییس ستاد انتخابات استان کردستان افزود: همچنین امروز سه شنبه برای مجلس خبرگان رهبری 5 نفر از حوزه انتخابیه استان کردستان نام نویسی کرد.
آشناگر افزود: شمار ثبت نام کنندگان مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه استان کردستان از ابتدا تاکنون نیز در مجموع 10 نفر گزارش شده است.
تعداد نمایندگان استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری دو نفر است.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفند ماه در سراسر کشور برگزار می شود.

1 دی 94