نامزدهای مجلس خبرگان رهبری بصورت یکسان از صداوسیما تبلیغ می کنند

مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری کردستان گفت: هریک از نامزدهایی که صلاحیت آنان توسط شورای نگهبان تأیید شده و وزارت کشور اعلام نماید، بطور مساوی از می توانند از امکانات صدا و سیمای مرکز کردستان استفاده کنند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ مراد جعفری از برگزاری جلسه کمیسیون بازرسی و تبلیغات انتخابات مجلس خبرگان خبر داد و گفت: در اجرای مواد 19 تا 22 قانون انتخابات، برنامه های تبلیغاتی رادیو و تلویزیونی نامزدهای انتخابات خبرگان باید قبل از پخش، ضبط شود و مورد تایید کمیسیون بازرسی تبلیغات انتخابات خبرگان رهبری استان قرار گیرد.

مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری کردستان در ادامه افزود: این کمیسیون به منظور برخورداری یکسان نامزدهای خبرگان از امکانات دولتی و بازرسی از نحوه تبلیغات نامزدها تشکیل شده است.

جعفری گفت: هر یک از نامزدهایی که صلاحیت آنان توسط شورای نگهبان تأیید شده  و وزارت کشور اعلام نماید، بطور مساوی از می توانند از امکانات صدا و سیمای مرکز کردستان استفاده کنند.

وی در ادامه افزود: پس از انتشار رسمی اسامی نامزدها، فعالیت تبلیغاتی انتخاباتی آنان 15 روز قبل از روز اخذ رأی شروع می شود و تا 24 ساعت قبل از اخذ رأی ادامه خواهد داشت.

جعفری خاطر نشان کرد: هرگونه سوء استفاده تبلیغاتی یا تخلف از مقررات قانونی در کمیسیون بازرسی تبلیغات استان مورد بررسی قرار می گیرد.

مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری کردستان در پایان گفت: نمایندگان اعضای کمیسیون در مراسم قرعه کشی ترتیب پخش برنامه ها شرکت کرده و هجدهم بهمن ماه اعضا کمیسیون از تولیدات برنامه ها بازرسی لازم را به عمل می آورند.

این جلسه با حضور استاندار، مدیرکل دادگستری، مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان، رئیس هیأت نظارت و رئیس ستاد انتخابات استان برگزار شد.

انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری هفتم اسفند سال جاری همزمان با سراسر کشور در کردستان برگزار خواهد شد.

18 بهمن 94