ضرورت ایجاد مدرسه ویژه کودکان کار در کردستان

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان از ضرورت ایجاد مدرسه ویژه کودکان کار در این استان خبر داد و گفت: این مدارس در سایر استان‌ها ایجاد شده که امیدواریم در کردستان نیز راه‌اندازی شود.

لیلا آژیر در دیدار با سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه کودکان استان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد از ضرورت ایجاد مدرسه ویژه کودکان کار در این استان خبر داد و اظهار کرد: این مدارس در سایر استان‌ها ایجاد شده که امیدواریم در کردستان نیز راه‌اندازی شود.

وی با اشاره به اهمیت پرداختن به حوزه حمایت از کودکان کار و رعایت حقوق کودکان در کردستان، اضافه کرد: رعایت حقوق کودکان در کشور اوضاع چندان مطلوبی ندارد و نیاز به اقدامات کلیدی در این حوزه است.

مدیرکل امور بانوان استانداری کردستان از برگزاری همایش خشونت علیه کودکان در روز ملی خانواده در سال‌جاری در استان خبر داد و گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری این همایش آشناسازی والدین با جنبه‌های خشونت و آموزش کودکان در این زمینه به منظور آشنایی آنها با حقوقی که دارند است.

آژیر با اشاره به اینکه برگزاری همایش خشونت علیه زنان یکی از بهترین اقداماتی بود که توسط امور بانوان استان اجرا شد، خاطرنشان کرد: برقراری گفتمان در جامعه در زمینه اطلاع‌رسانی مظاهر خشونت از مهم‌ترین اهداف برگزاری این همایش بود.

به گفته وی، الان در برخی از کشورها به منظور حساس‌سازی جامعه همچون هند کمپینی با عنوان «زنگ را بزن» در مورد خشونت علیه زنان ایجاد شده و تمام این اقدامات در راستای ایجاد گفتمان و حساس‌سازی جامعه است.

مدیرکل امور بانوان استانداری کردستان با بیان اینکه جامعه ما دچار سندرم بی‌تفاوتی اجتماعی شده است، گفت: امروز مباحث نگران کننده‌ای را می‌بینیم، اما عکس‌العملی از سوی مردم صورت نمی‌گیرد.

آژیر خاطرنشان کرد: سعی داریم با برگزاری این همایش‌ها مردم را از خواب بیدار و نسبت به خشونت علیه زنان و کودکان حساس کنیم تا بدانند این یک مسأله خانوادگی نیست.

30 تير 95