پارک ویژه بانوان در مریوان افتتاح شد .

روزچهارشنبه 20 /5/1395 پارک ویژه بانوان با حضور لیلا آژیرمشاور استاندار ومدیرکل دفتر بانوان و خانواده ،فرماندار،شهردار و امام جمعه و جمعی از بانوان شهرستان مریوان و فعالان ورزشی افتتاح شد.

مشاور استاندار و مدیر کل دفتر بانوان وخانواده ضمن ابراز خرسندی از احداث پارک بانوان در شهرستان مریوان اظهار داشتند  پرداختن به بحث ورزش بانوان امری واجب و ضروری است چرا که سلامت و شادابی خانواده و به تبع آن جامعه در گرو سلامتی زنان آن خانواده قرار دارد.

فواد کریمی،شهردار مریوان در این مراسم عنوان کرد که : توجه به نیازمندی های بانوان و ایجاد نشاط و رفاه برای بانوان مریوانی در اولویت کار شهرداری و شورای شهر مریوان است.
وی تصریح کرد که در پارک بانوان پیست دوچرخه سواری تعبیه شده است که بانوان دوچرخه سوار می توانند از این پارک برای دوچرخه سواری استفاده کنند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: در این پارک برای تفرج و سرگرمی بانوان مریوانی امکاناتی مانند زمین ورزشی و ملزومات بازی شطرنج و امکانات جانبی دیگری  فراهم آمده است.

پارک بانوان با مساحت دو هکتار و مساحت فضای سبز یک هکتار و پانصد متر دارای پیست دوچرخه سواری به مساحت 1300 مترمربع،زمین بدمینتون 90مترمربع،زمین بسکتبال،زمین والیبال،میز تنیس روی میز،میز شطرنج،خیابان تندرستی،آبنمایی از جنس سنگ گرانیت،معابر آسفالت شده،رختکن،سرویس بهداشتی و استراحت گاه می باشد،همچنین دور تا دور پارک به طول 545 متر دیوار کشیده شده و روی حصارکشی ها نقاشی دیواری با مفاهیم فرهنگی و اجتماعی کشیده شده است.
21 مرداد 95