فرمانداری مریوان میزبان دومین نشست فصلی مشاورین امور بانوان فرمانداران کردستان بود

دومین نشست فصلی مشاوران امور بانوان فرمانداران استان کردستان با محوریت شورای راهبردی مشاوران امور بانوان درسالن جلسات فرمانداری شهرستان مریوان برگزار گردید.

دومین نشست فصلی مشاوران امور بانوان فرمانداران استان کردستان با محوریت شورای راهبردی مشاوران امور بانوان درسالن جلسات فرمانداری شهرستان مریوان برگزار گردید.

مشاور امور بانوان اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس هدف از برگزاری شورای راهبردی را تبیین نقش زنان در دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: این مهم در قالب اردوی راهیان نور برنامه‌ریزی می‌شود که نیازمند حمایت استاندار و فرمانداران و تلاش مستمر و دلسوزانه مشاوران فرمانداران است.

مشاور امور بانوان اداره کل حفظ آثار خاطرنشان کرد: در راستای دستیابی به هدف مذکور مراسم و بزرگداشت‌های زیادی برگزار شده که می‌توان «جشنواره اسوه‌های صبر و مقاومت» و «پروژه شناسایی زنان ایثارگر» را دو مورد از مهمترین آنها دانست.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کردستان نیز در این نشست به شجاعت و ایثارگری زنان در ۸ سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: توجه به جمع‌آوری اطلاعات و آمار در بحث برآورد نقش زنان در دفاع مقدس مهم و ضروری است.

محمدرضا شرف‌بیانی افزود: بایستی نقش زنان و فعالیت آنان شناسایی و برجسته گردد و در این راه باید از تدوین و تولید محتواهای متنی به ویژه در قالب کتاب حمایت شود.

وی گفت: قرار براین است۳۰ جلد کتاب تدوین گردد که ۵ جلد آن به سهمیه زنان اختصاص دارد و در این کتب به نقش بانوان در محورهای مختلف دفاع مقدس اشاره می‌گردد.

 مشاور استاندار و مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان از دیگر سخنرانان نشست فصلی مشاوران امور بانوان بود. لیلا آژیر ضمن اشاره به ایثارگری‌ها و فداکاری‌های مردم مریوان  بر ثبت خاطرات زنان و مادران شهدا تاکید کرد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان همچنین از مشاوران و نمایندگان بانوان فعال و افرادی که در راستای اجرای دو طرح تاب‌آوری زنان سرپرست خانوار و طرح توسعه و گسترش ورزش و سلامت زنان تقدیر و تمجید کرد.

برنامه‌ریزی در خصوص برپایی نمایشگاه ازتوانمندی‌های زنان روستا در روز ملی روستا، غبارروبی گلزارشهدا و بازدید یادمان شهدای گمنام واقع دردریاچه زریبار از دیگر فعالیت‌های شورای راهبردی مشاوران بانوان بود.

25 مرداد 95