برگزاری ششمین جشنواره شعر و مولودی خوانی وحدت در دهگلان

فرماندار شهرستان دهگلان از برگزاری ششمین جشنواره شعر و مولودی خوانی وحدت استان کردستان در شهرستان دهگلان در هفته وحدت خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ فرماندار شهرستان دهگلان در جلسه شورای فرهنگ عمومی با تبریک فرارسیدن سالروز ولادت باسعادت پیامبر بزرگوار اسلام(ص) و آغازهفته وحدت، گفت: هفته وحدت سبب می شود همه مسلمانان با تکیه بر اشتراکات دینی خود از تفرقه و پراکندگی به دور بمانند.

فرماندار شهرستان دهگلان در جلسه شورای فرهنگ عمومی با تبریک فرارسیدن سالروز ولادت باسعادت پیامبر بزرگوار اسلام(ص) و آغازهفته وحدت، گفت: هفته وحدت سبب می شود همه مسلمانان با تکیه بر اشتراکات دینی خود از تفرقه و پراکندگی به دور بمانند.

وی گفت : تفرقه بین مذاهب مختلف جز برنامه های استکبار است و باید مراسم های هفته وحدت را پر رنگ تر اجرا نماییم.

نظری افزود : استکبار می خواهد چهره کریحی از اسلام به جهانیان عرضه کرده و افراد را از گرویدن به اسلام ناب محمدی باز دارد.

فرماندار شهرستان دهگلان  ارائه خرافات و اشتباهات اعتقادی را از مهمترین ابزارهای استکباری در این خصوص عنوان کرد و لذا باید حضور پررنگ تر و بهتری داشته باشیم و از ایجاد و دامن زدن به تفرقه ها خودداری کنیم.

وی ضمن تاکید برچه با شکوهتر برگزار کردن برنامه های هفته وحدت از ششمین جشنواره شعر و مولودی خوانی وحدت استان کردستان در شهرستان دهگلان  خبر داد و اظهار داشت: امروز جهان اسلام  در راستای مقابل با توطئه دشمنان نیازمند وحدت و حفظ انسجام است.

در ادامه نظری فرماندار شهرستان دهگلان برضرورت همکاری و هماهنگی هرچه بیشتر کلیه دستگاههای اجرایی شهرستان جهت تزئین و  چراغانی فضای عمومی شهر و همچنین نصب پرچم و پلاکارد بر سر درب ادارات و در اماکن عمومی تاکید کرد و افزود: در این هفته برنامه های متنوع فرهنگی و هنری در مناطق مختلف شهرستان  برگزار می شود.

فرماندار شهرستان دهگلان در پایان هفته وحدت را به عنوان  فرصتی مغتنم و ارزشمند برای وحدت بین مسلمانان عنوان کرد و بر توجه کافی به برنامه های مناسب برای این هفته تاکید نمود.

در ادامه این جلسه اعضای حاضر در خصوص تدوین برنامه های کمی و کیفی گرامیداشت هفته وحدت به بحث و تبادل نظر  پرداختند.

 

23 آذر 95