تقدیر جانشین رئیس بازرسی ستاد صیانت وزارت کشور از عملکرد حقوق شهروندی دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کردستان

جانشین رئیس بازرسی ستاد صیانت وزارت کشورگفت: ابتکارات ستاد صیانت استان کردستان در خور توجه است که این امر سبب شده عملکرد ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی استان در سال 94 رشد چشم گیری داشته باشد.

جانشین بازرسی ستاد صیانت وزارت کشور در جلسه ارزیابی استان کردستان  که روز چهارشنبه 08/10/95 با حضور مدیران کل دستگاه و بانک ها و انجمن های برتر استان برگزار شد، ضمن قدر دانی از حضور مسئولین و کارشناسان دلسوز دستگاه ها درجلسه و تشکر از اقدامات و پیگیری های مدیر کل و کارشناس دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کردستان، اذعان نمود: عملکرد ستاد صیانت کردستان در سا 94 پیشبرفت چشم گیری داشته  و این نشان از تلاش جدیت دفتر امور اجتماعی و فرهنگی این استان دارد.

ملازاده این موضوع را  بسیار حائز اهمیت خواند و تاکید کرد: هدف از ارزیابی عملکرد، شناسایی اقدامات خوب استان ها و معرفی مدل های موفق به سایر استان های کشور است.

وی از دستگاه های ملی که برنامه های ابلاغی را دنبال کرده  و همکاری مستمر با ستاد داشته اند تقدیر و تشکر کرد و خواستار توجه بیشتر به حقوق شهروندی و عفاف و حجاب در دستگاه ها  شد.

ملازاده در ادامه خاطر نشان کرد: صیانت از حقوق شهروندی به دنبال افزایش رضایت مردم از یک طرف و کاهش تخلفات اداری از سوی دیگر است که این دو رابطه منسجمی با هم دارند.

در ادامه این جلسه، مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کردستان، ضمن خیر مقدم، تشکر و قدردانی از حضور بازرسان وزارت کشور و همچنین حضور گرم و پررنگ مدیران و کارشناسان دستگاه ها، بانک ها و انجمن ها از رشد عملکرد ستاد صیانت استان در سال 94 بر اساس ارزیابی وزارت کشور ابراز خرسندی نمود.

جمال ارشدی این نوید را به شهروندان کردستانی دادکه برنامه های ستاد در سال های آتی با همکاری و پوشش دستگاه های بیشتری با هدف کاهش آسیب شناسی و حصول مطالبات مردمی عمل خواهد نمود.

وی در ادامه مهمترین اقدامات ابتکاری اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی را در قالب پاورپوینت به شرح ذیل اعلام کرد:

ـ تدوین سند بومی سازی شده حقوق شهروندی و عفاف و حجاب و ارسال آن به نهاد ریاست جمهوری.

ـ ارسال ابلاغ رسمی یک ساله نماینده ثابت، مطلع و تام الا ختیار دستگاه ها جهت حضور یک نماینده مشخص در جلسات عمومی کمیته تخصصی حقوق شهروندی و عفاف و حجاب

ـ انجام پژوهش آسیب شناسانه در حوزه حقوق شهروندی و عفاف و حجاب و احصاء مشکلات عمده استان

ـ احصاء مشکلات اصلی استان و اختصاص دادن جلسات به یک آسیب تا حل مشکل و دعوت از مدیرکل اداره مربوطه جهت آگاهی از نارضایتی مردم از آن اداره کل و همکاری جهت رفع و کاهش مشکل.

ـ برگزاری جلسات حقوق شهروندی در دستگاه های سطح استان با حضور مدیرکل اداره مربوطه با هدف درگیری و فعالیت مدیران در کمیته تخصصی حقوق شهروندی.

ـ اضافه نمودن ادارات و سازمان های سطح استان به کمیته تخصصی حقوق شهروندی بر اساس نتایج پژوهش شناسایی آسیب های استان.

ـ دعوت از کل دستگاه های سطح استا ن جهت حضور  در جلسه ارزیابی ستاد صیانت وزارت کشور با هدف معرفی این ستاد.

ـ انتخاب ده دستگاه برتر  در حوزه حقوق شهروندی و عفاف و حجاب و اهدای لوح تقدیر به نمایندگان برتر با هدف الگو سازی و تشویق نمایندگان.

شایان ذکر است در ادامه این جلسه به هر کدام از دستگاه های برتر 10 دقیقه زمان جهت ارائه گزارش عملکرد اختصاص داده شد که در این فرصت، مدیر کل آموزش و پرورش، مدیر عامل شرکت مخابرات،معاون معاونت اجتماعی نیروی انتظامی، سرپرست پلی کلنیک تامین اجتماعی عملکرد دستگاه مطبوع را گزارش دادند.

 

13 دی 95