کمکهای اعتباری دولت برای تکمیل 29 پروژه اولویت دار عمران شهری شهرداری های استان اختصاص می یابد

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری کردستان گفت: 29 پروژه اولویت دار در شهرهای استان با کمک های اعتباری دولت تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهند رسید.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، جمشید اسدی با بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به دستورات استاندار و رایزنی های معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان، کمک های اعتباری مناسبی از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به استان کردستان اختصاص پیدا می کند.

وی افزود: این کمکها برای چند استان محدود در سطح کشور بوده و قرار است از محل آنها، زیرساخت های اساسی شهرهای استان انجام شود.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری کردستان خاطرنشان کرد: در همین راستا با حضور دکتر احمدی، مدیرکل خدمات شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در استان، از بیشتر شهرهای استان طی دو روز بازدید به عمل آمد و با برگزاری جلسات و بازدید از محلات سطح شهرها، 87 پروژه اساسی در 3 اولویت که هر اولویت شامل 29 پروژه در سطح 29 شهر استان است، تعریف شد.

اسدی تصریح کرد: این پروژه ها عمدتا در مناطق حاشیه و بافت های ناکارآمد در راستای بازآفرینی شهری تعریف شد و اعتبارات تصویبی مورد نظر به زودی تخصیص خواهد یافت.

وی مبلغ این اعتبارات را 30 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: عمده این پروژه ها بر اساس اولویت سنجی و پیشنهادات شهرداری های استان در حوزه آسفالت و بهسازی معابر، برای تسهیل تردد شهروندان تعریف شده است.

18 دی 95