مردم با حضور گسترده در مراسم تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی نشان دادند قدرشناس هستند

استاندار کردستان با اشاره به حضور مردم در مراسم تشییع و تدفین پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: مردم با حضور گسترده در این مراسم نشان دادند به فکر انقلاب و کشور بوده و قدرشناس کسانی هستند که به مملکت خدمت کرده‌اند.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ عبدالمحمد زاهدی در جلسه ستاد بزرگداشت ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در کردستان٬ ضمن تسلیت این ضایعه بزرگ گفت: ایشان نزدیکترین یار امام و رهبری بوده و از کسانی است که از ابتدای شروع نهضت امام در کنار ایشان قرار داشته و هیچ تحولی و هیچ حرکتی در طول تاریخ انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی نبوده که آقای هاشمی در آن تحول و حرکت نقش نداشته باشد.

وی ادامه داد: در جریان مبارزات قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایشان۵۱ ماه زندانی بودند و نیز  به مناطق مختلف تبعید شده و شکنجه‌های فراوانی در آن دوران متحمل شدند.

وی تاکید کرد: آیت الله هاشمی زحمات فراوانی در راه مبارزه برای پیروزی انقلاب متحمل شدند و در این راستا هم دوستان و نیز کسانی که مخالف ایشان بودند گواهی تحمل شکنجه‌های سخت را می‌دهند.

استاندار کردستان افزود: به دلیل تمکن مالی٬ ایشان پشتیبان و حامی خانواده‌های زندانیان سیاسی و انقلابی بودند و در این راستا نقش اول را داشته‌اند.

عبدالمحمد زاهدی ایشان را جز شخصیت‌های تراز اول دنیا و منطقه و فردی با هوش و ذکاوت بالا عنوان کرد و گفت:  آیت‌الله هاشمی در شکل گیری نهادهای انقلابی و استقرار جمهوری اسلامی در اوایل انقلاب نقش اساسی را داشته وبا توجه به اهمیت رسانه برای خط‌دهی به مردم  در 22 بهمن مسئولیت صدا و سیما را برعهده گرفته و ساماندهی اولیه را انجام دادند.

وی دیگر مسوولیت های خطیر ایشان را برشمرد و ادامه داد: تا قبل از درگذشت مسئولیت مجمع تشخیص مصلحت نظام را به عنوان بالاترین مرجع تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری‌های کلی کشور که به امضای رهبری می‌رسد را برعهده داشتند که بی شک نقش بی بدیلی را در اداره امور کشور و انقلاب داشته اند .

استاندار کردستان رحلت ایشان را برای هیچ کس قابل تصور ندانست و گفت: حضوری که مردم درتهران از خود نشان دادند بی شک از کم نظیرترین حضورهای مردمی در مناسبت‌های مختلف است و این حضور نشان دادکه مردم قدر شناس کسانی که به مملکت خدمت کردّه‌اند٬ می‌باشند


21 دی 95