رسالت هنر انقلاب، بیان ارزش‌ها و فداکاری‌هاست

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان گفت: رسالت هنر انقلاب، بیان ارزش‌ها و فداکاری‌هاست و باید با استفاده از ظرفیت‌های هنری فداکاری‌ها، ارزش‌ها و باورهای انقلاب اسلامی را به تصویر بکشیم.

 لیلا آژیر ظهر امروز در آیین شعر و خاطره‌گویی زنان در انقلاب و دفاع مقدس که با مشارکت اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و فرهنگ و ارشاد اسلامی سنندج برگزار شد، اظهار کرد: انقلاب ما انقلابی ارزشی بود که برای هنجارها انجام گرفت و بر پایه‌های دین مبین اسلام صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه این انقلاب تاکنون رسالت خود را به خوبی انجام داده است، بیان کرد: امام راحل نقش زنان را در پیروزی انقلاب اسلامی بی‌بدیل می‌داند و بیان می‌کند ما نهضت خود را مدیون زنان می‌دانیم.

وی با اشاره به سه نقش عمده زنان در پیروزی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: زنان ما در عرصه‌های مختلف علیه رژیم ستمشاهی به مقابله ایستادند و نقش خود را به خوبی ایفا کردند و علاوه بر این با پشتیبانی از رزمندگان دوران دفاع مقدس و همچنین تربیت فرزندانشان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برای حضور در جنگ تحمیلی و دفاع مقدس نقش بزرگی در دفاع از این آب و خاک داشتند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان اضافه کرد: زنان و مردانی که روزی در برابر قوی‌ترین رژیم دنیا ایستادند و با جان‌ها و جسم‌های خودشان انقلاب ایدئولوژیک را که در دنیا الگو شده را ایجاد کردند نقش بی‌بدیلی در پیروزی این انقلاب ایفا کردند.

آژیر بانوان را وارثان کسانی دانست که این حرکات انقلابی را انجام دادند و گفت: اگر موفقیت‌های زنان اسلامی را می‌بینیم به مدد انقلاب اسلامی ایران است و اگر بانوان ما در عرصه‌های علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی می‌درخشند بیانگر جایگاه والای زنان در انقلاب اسلامی است.

وی همچنین با بیان اینکه رسالت هنر امروزه رسالت بیان زیبایی‌ها است، یادآور شد: باید فداکاری‌ها، ارزش‌ها و باورهای انقلاب اسلامی را به تصویر بکشیم و اگر نگاهی به سینمای بعد از انقلاب اسلامی و محتوای کتب و داستان‌ها کنیم خواهیم دید چه فداکاری‌ها و از جان‌گذشتگی‌هایی از سوی بانوان انجام شده است.

وی هنر انقلاب اسلامی این بود که زنان جامعه ما را متحول ساخت و در مسیر اسلام و ارزشهای الهی هدایت کرد و از بی هویتی و بی بند و باری و ابتذال که سوغات غرب بود، به سوی عزت خواهی، عفاف، درک شخصیت و کمال جویی و تحول فکری و روحی هدایت کرد و از دون‌مایگی به اوج انسانیت ارتقا بخشید.

17 بهمن 95