تغییر سبک زندگی و باورهای جامعه از آسیب های فضای مجازی است

فرماندار سروآباد گفت: تغییر سبک زندگی و شکستن مرز باورها و ارزش‌ها از آسیب های اساسی فضای مجازی بویژه در میان جوانان در جامعه است.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ علی مفاخری امروز در اولین همایش فرصتها و تهدیدهای فضای مجازی با همکاری انجمن سازمان مردم نهاد سبز پرژین و با حضور صاحب نظران در سالن تبلیغات اسلامی سروآباد با بیان تاثیرات مثبت امکانات فضای مجازی بر زندگی روزمره جامعه اظهار داشت:  پیشرفتهای  اقتصادی‌، اجتماعی و حتی مسائل مربوط به مسائل زیست محیطی و نیز استفاده از هر تکنولوژی در خود فرصتها و چالشهایی را  به همراه دارد که بهره‌مندی از این فرصتها و کم کردن چالشهای آن ضروری است.

وی با اشاره به اینکه دولت دنبال محدود کردن فضای مجازی نیست در ادامه گفت: باید نظارت کافی در این زمینه وجود داشته باشد.

مفاخری خاطر نشان کرد : دسترسی به فضای مجازی، پدیده ای رو به گسترش است و هر روز تعداد بیشتری از افراد در زمره ی استفاده کنندگان از این فضا قرار می گیرند پس می توان با استفاده صحیح از این فضا تهدید را به فرصت تبدیل و در جهت شناساندن شهرستان خود سهم بسزایی در این مهم داشته باشیم.

فرماندار سروآباد ابراز داشت: درحال حاضر شاهد نوع جدیدی از اعتیاد یعنی اعتیاد به فضای مجازی هستیم که این فضا آسیب‌ها و تهدیدات متعددی را با خود به دنبال داشته است که یکی از اصلی‌ترین آن‌ها تغییر سبک زندگی و شکستن مرز باورها و ارزش‌ها بویژه در میان جوانان است.

مفاخری افزود: درعصرامروزکه جنگ نرم علیه کشورهای مسلمان بویژه جمهوری اسلامی ایران توسط کشورهای استکبار بیداد می کند دشمنان سعی می کنند تا بوسیله ابزار های ارتباطی نوین بنیان خانواده ها را هدف گرفته و سست و ویران کنند که درهمین راستا شبکه های اینترنت یا همان دنیای فضای مجازی یکی از ابزارهای مهم نرم دشمن محسوب می شوند.

وی خاطر نشان کرد: که فضای مجازی مخلوق ما است ،‌پس باید در خدمت ما باشد . این فضا را باید با شناخت کامل از آن درست مدیریت کرد.

فرماندار سروآباد اظهار داشت: خانواده ها نقش مهمی در جهت کاهش آسیب های نوپدید ناشی از فضای مجازی دارند به طوری که با برخورد درست با جوانان و معرفی آسیب های این فضا و و پیامدهای ناشی از آن ،شرایط را به گونه ای فراهم آورند تا فرزندانشان فقط از اثرات مثبت این فضا بهره مند شوند.

وی تصریح کرد: جوانان و نوجوانان ما در مقابله با نسلهای قبل خود از سواد رسانه ای بالایی برخوردارند و این موضوع موجب نامتعادل شدن روابط والدین و نگرانی آنها شده است.

فرماندار سروآباد در پایان نیز ضمن تشکر از مدیران شهرستانی که در فضای مجازی به سوالات و ابهامات مردم سروآباد پاسخگو هستند گفت : ادمین ها و مدیران گروهها و کانالهای سروآباد می توانند با نظرات و پیشنهادات سازنده بدون تخریب در راستای پیشرفت و آبادانی شهرستان سروآباد مدیریت شهرستان را کمک کنند.

 

17 اسفند 95