تقویت امور پرورشی جوانان برای مقابله با تهاجم فرهنگی باید در اولویت قرار گیرد

فرماندار کامیاران گفت: در کنار امور آموزشی بایستی به امور پرورشی دانش آموزان به خوبی توجه شود تا هجمه های فرهنگی ایجاد شده وخطراتی که می تواند برای دانش آموزان وخانواده آنان ایجاد نماید خنثی شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ مسعود روحانی امروز به  مناسبت هفته امور تربیتی و در مراسم تجلیل از مربیان و معلمان برتر شهرستان کامیاران در محل کانون ولایت شهر کامیاران با بیان این مطلب اظهار داشت: اعتقاد وایمان به کار، تعهد، حسن شهرت، داشتن سابقه اعتقادی و اخلاقی را از ویژگی‌های لازم مربیان تربیتی به منظور موفقیت در رسالت خطیرشان است و  مربیان تربیتی به نوعی الگوی جوانان در جامعه هستند و با توجه به مسئولیت سنگینی که نسبت به آینده‌سازان بر دوش دارند باید با ایمان و اعتقاد و عمل تلاش کنند تا زحمات آنان اثر بخش باشد.

وی افزود: استمرار و بقای هر جامعه مستلزم انتقال باورها، ارزش‌ها، رفتارها، دانش‌ها و انتقال مهارت‌های آن به نسل‌های جدید و ترغیب آنان به حرمت نهادن و عمل به ازرش‌های اسلامی است و فعالیت‌های امور تربیتی نیز باید همراه و هم‌قدم با نظام پرورشی باشد تا بتواند نسبت به رسالت و نقش و اهداف بنیادی این نهاد، جامعه عمل بپوشاند.

فرماندار شهرستان کامیاران ضمن آرزوی موفقیت وسربلندی برای تمامی فعالان عرصه آموزش ، تعلیم وتربیت خواستار بومی سازی فعالیت ها در مدارس شد و اظهار امیدواری کرد : مربیان تربیتی در فعالیت‌های خود تفاوت‌های فردی، فرهنگی و حتی معیشتی دانش‌آموزان را در نظر بگیرند.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله مهم انتخابات ریاست جمهوری وشراهای اسلامی شهر و روستا در اردیبهشت ماه 96 اشاره کرد وگفت : انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر وروستا و دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در 29 اردیبهشت ماه برگزار می شود.

فرماندار ‌کامیاران در این مراسم گفت: نهاد امور تربیتی یادگار شهیدان والا مقام رجایی وباهنر است که 36 سال از تشکیل آن می گذرد ودر طول این سالها توانسته خدمات ارزنده ای داشته باشد.

وی افزود: ثبت نام از کاندیداهای شوراهای اسلامی از 30 اسفند ماه 95 شروع ودر روزهای ابتدایی فروردین ماه ادامه خواهد یافت.

روحانی ضمن تاکید لازم مبنی بر رعایت قانون واصل بی طرفی در انتخابات پیش رو تصریح کرد : همه افراد می توانند به عنوان ناظر واقعیتها را به مسئولان و مجریان انتخابات گزارش نماید.

فرماندار کامیاران در پایان سخنان خود  خواستار حضور گسترده مردم در پای صندوق های رای به عنوان یک حق و نیز حضور  تمام افراد توانمند با برنامه آگاه به مسائل فرهنگی واجتماعی ومدیر در اداره شهر و روستا به عنوان کاندیدا شد.

 در ابتدای این مراسم مدیر آموزش و پرورش شهرستان کامیاران از فعالیت 150 معاون مربی پرورشی در بیش از 80 مدرسه این شهرستان خبر داد و گفت: شناسایی و پرورش استعدادهای دانش‌آموزان در زمینه‌های مختلف علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی جرو اهداف و برنامه‌های این مربیان تلاشگر در سطح شهرستان است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان کامیاران گفت: فضای مجازی به‌عنوان یک فرصت یا تهدید مطرح بوده و دست‌اندرکاران تربیت نسل جوان بایستی با آگاه سازی افراد تهدیدها را خنثی و مزایای آن بکار را بکار گیرند.

 لازم به ذکر است با حضور فرماندار شهرستان از 12 نفر از مربیان ومعلمان برتر این حوزه با اهداء لوح وهدایا تقدیر شد.

 

 

18 اسفند 95