ذهنیت های کهنه در خصوص سرمایه گذاری دور ریخته شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان بر تغییر در الگوها و باورهای کهنه در مورد سرمایه گذاری تاکید کرد ودور ریختن ذهنیت های کهنه را رمز موفقیت در جذب سرمایه گذار در استان دانست.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در جلسه راه اندازی  سامانه و پنجره واحد سرمایه گذاری  استان با اشاره به اینکه هم اینک قدم های مهمی برای تسهیل در صدور مجوزهای لازم برای سرمایه گذاری برداشته شده است گفت: صدور مجوزهای کسب وکار در کمترین زمان یکی از مولفه های مهم در ایجاد توسعه به شمار می رود.

وی با بیان اینکه علارغم همه مشکلات دستگاه های اجرایی باید همه همت خود را برای حفظ سرمایه گذاران بکار بگیرند گفت: در مواد متعددی از قانون اساسی کشور بر رفع موانع و تسهیل فضای کسب وکار تاکید شده است

فیروزی ادامه داد: دستگاه ها و سازمانهای مسئول صدور مجوز ضمن بررسی میانگین زمانی صدور مجوز در دیگر کشورها  خود را با خواسته های قانونی سرمایه گذاران  در جهت جلب رضایت آنان منطبق کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان مورد توجه دادن خواست و ذهنیت سرمایه گذاران را در ترغیب صاحبان سرمایه برای کار در استان را موثر دانست و گفت: بعضا به خاطر این عدم توجه به ذهنیت سرمایه گذاران بعضی از اشخاص با تمکن مالی بالا از سرمایه گذاری منصرف شده اند.

فیروز ابراز امیدواری کرد با راه اندازی این سامانه و همراهی جدی مدیران همه فرآیند صدور مجوزها حداکثر در مدت زمان یک ماه به نتجه برسد.

 

25 اسفند 95