تداوم و توسعه کشاورزی نیازمند ابداع شیوه ها و روش های جدید است

استاندار کردستان گفت: اگر در کشاورزی شیوه ها و روش های جدید ابداع نکنیم تداوم و توسعه آن میسر نخواهد شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ عبدالمحمد زاهدی در دیدار با دکتر زند معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و تحقیقات وزارت کشاورزی کشور، خاطرنشان کرد: بخش تحقیقاتی باید نگاهی کاملا علمی داشته باشد و صرفا کار علمی انجام دهد.  

وی ضمن اشاره به اتفاقات سوریه و عراق، افزایش ریزگردها را مساله ای نگران کننده برای آینده زاگرس و کل کشور دانست و افزود: این پارامتر می تواند در آینده موجب کاهش شدید ابرهای بارانزا و آسیب به کشاورزی ما شود.

زاهدی در ادامه تاکید کرد: باید به سمت اقتصادی کردن کشاورزی حرکت کنیم تا کشاورزان و روستائیان به ویژه نسل جوان آنها، انگیزه لازم برای ماندن در روستاها را داشته باشند.

استاندار کردستان ضمن بیان اینکه محقق کردستانی با معرفی رقم جدید نخود به عنوان برگزیده جشنواره بین المللی خوارزمی سال گذشته معرفی شد؛ خاطرنشان کرد: کردستان نیروی انسانی مستعد و توانمندی دارد و از کردستان می توان برای کل کشور ظرفیت فراهم کرد.  

زاهدی در بخش دیگری از سخنان خود در این دیدار یادآور شد: مهندس حجتی در 2 مقطع مسئولیت وزارت جهاد کشاورزی را عهدار شدند و در هر 2 بار کشور در تولید گندم خودکفا شد که این تکرار، نشانه تلاش و برنامه ریزی خوبی است که انجام شده است.

وی همچنین از اقدامات انجام شده در جهاد کشاورزی استان قدردانی کرد و آن را نتیجه تلاش و همفکری این مجموعه دانست.  

30 فروردين 96