ارتباط دستگاه‌های اجرایی با نظام مهندسی ساختمان باید بیشتر شود

استاندار کردستان در دیدار با اعضای هیات رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان بر لزوم تقویت ارتباط دستگاه‌های اجرایی استان با با این سازمان تاکید کرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ اعضای نظام مهندسی استان در این دیدار ضمن اشاره به بهبود 15 درصدی بازار کار در سال 95 نسبت به سال 94، افزایش همکاری دستگاه های استان با این سازمان را موجب افزایش استاندارها در ساخت و سازهای استان عنوان کردند.

عبدالمحمد زاهدی در تائید این موضوع ضمن اذعان به عدم بهره گیری از توان و تخصص سازمان نظام مهندسی ساختمان بر لزوم تقویت ارتباط دستگاه های استان با این سازمان تاکید کرد.

وی در بخش دیگری از این دیدار، رونق صنعت ساختمان را موجب رونق صنایع وابسته عنوان کرد و یادآور شد: افزایش ساخت و ساز و اقدامات عمرانی موجب ایجاد اشتغال نیز می شود.  

زاهدی عدم استفاده از فرصت ها و ظرفیت های موجود را یکی از مشکلات اساسی در کشور دانست و افزود: هر پدیده ای بجز پدیده های مقدس، می تواند هم فرصت باشد هم تهدید مانند مرز، تکنولوژی و ... که باید تلاش کنیم از فرصت آنها بهره بگیریم.  

استاندار در ادامه ضمن یادآوری دستاوردهای برجام، لغو قطعنامه ها و رفع سایه جنگ از سر کشور را مهمترین خدمت برجام به کشور عنوان و ابراز داشت: امیدوارم در دولت های آینده بتوانیم از این دستاورد به خوبی استفاده کنیم.

وی همچنین با اشاره به اینکه نباید انتظار داشته باشیم که لغو تحریم ها یک شبه همه مشکلات کشور را حل کند، خاطرنشان کرد: تحریم ها برداشته شده اما بانک ها، شرکت ها و بنگاه های اقتصادی جهان، خود باید برای همکاری با ما تصمیم بگیرند.  

 

  

30 فروردين 96