بناهای تاریخی فرصتی برای توسعه گردشگری در سنندج است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان، خانه های قدیمی و بناهای تاریخی را در کنار بازار و کوه آبیدر از ظرفیت های توسعه گردشگری سنندج دانست و گفت: لازم است این منازل در اختیار بخش خصوصی قرار گرفته تا مسافرانی که قصد آشنایی با فرهنگ سنتی کردستان را دارند بتوانند از این فرصت استفاده کنند و در این مسیر میراث فرهنگی استان نیز نهایت همکاری را داشته باشد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، امیر قادری روز سه شنبه در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان اظهار کرد: دولت قصد دارد امسال در حوزه راهداری تحول اساسی ایجاد کند.

وی با تأکید بر اینکه باید مشکلات جاده های استان برطرف شود، افزود: اگرچه در برخی پروژه ها به لحاظ اعتباری مشکل داریم، اما هیچ توجیهی برای نبود علائم و تابلو در جاده های استان وجود ندارد و هر ایرادی در این رابطه وجود داشته باشد آمادگی داریم برطرف کنیم.

معاون استاندار کردستان گفت: حتی یک مورد تلفات در جاده های استان نیز زیاد است و باید شرایطی فراهم شود تا کمترین تلفات را در سطح جاده های استان داشته باشیم.

قادری با تأکید بر اینکه این امر تنها با همکاری جمعی امکانپذیر است، خاطرنشان کرد: در این زمینه رسانه ها و بویژه صدا وسیمای استان طی سال های اخیر مطلوب کار کرده اند که جای قدردانی دارد.

وی با اشاره به وجود خطاهای انسانی زیاد در بروز سوانح جاده ای، گفت: البته زیرساخت های استان نیز مشکلاتی دارد که قابل کتمان نیست، اما تلاش داریم این معضلات را به حداقل برسانیم.

قادری افزود: تا پایان شهریور ماه جاری در 41 نقطه سطح استان دوربینهای ثبت تخلف هوشمند نصب خواهد شد که سرعت را کاملا کنترل می کند و این دوربینها تأثیر زیادی روی کاهش تصادفات خواهد داشت.

معاون عمرانی استاندار کردستان بر ضرورت اطلاع رسانی در نقاط پرحادثه تأکید کرد و گفت: باید به مسافران ورودی به استان در بدو ورود اطلاعات لازم داده شود.

وی یادآور شد: باز هم تأکید می کنیم تا زمانی که مراکز اسکان و هتلهای استان ظرفیت پذیرش میهمانان و مسافران را دارند، آموزش و پرورش باید از پذیرش مسافران غیرفرهنگی خوددداری کند و تنها با اعلام میراث فرهنگی، مراکز اسکان آموزش و پرورش قادر به پذیرش مسافر خواهند بود.

قادری تصریح کرد: باید شرابط مناسبی را برای سرمایه گذاران بخش خصوصی فعال در هتلداری در سطح استان فراهم کنیم تا آنها هم رغبت بیشتری برای کار در این حوزه داشته باشند.

23 خرداد 96