پنج شنبه 2 خرداد سال 1398

اخبار

فیروزی تاکید کرد:

آشنایی مدیران با قوانین سرمایه گذاری خارجی مهمترین لازمه تحقق سهم کردستان در برنامه ششم توسعه

معاون هماهنگی اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، آشنایی مدیران با قوانین، مقررات و رویه های قانونی سرمایه گذاری خارجی را از جمله مهمترین تمهیدات و مقدمات لازم برای تحقق سهم کردستان از جذب سرمایه گذاری خارجی در برنامه ششم توسعه عنوان کرد.
آشنایی مدیران با قوانین سرمایه گذاری خارجی مهمترین لازمه تحقق سهم کردستان در برنامه ششم توسعه
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ در نشست بررسی تامین مالی خارجی طرح های سرمایه گذاری که با حضور قهرمانی، معاون دفتر سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران برگزار شد، حسین فیروزی هدف از برگزاری این نشست را ارائه آموزش به مدیران دستگاه های اقتصادی استان و بخش خصوصی مرتبط با حوزه سرمایه گذاری عنوان و خاطرنشان کرد: امیدوارم در کردستان بتوانیم به اهداف برنامه ششم در جذب سرمایه گذاری خارجی نائل شویم. 
وی لازمه رشد اقتصادی در کشور را رشد سرمایه گذاری عنوان کرد و افزود رشد: سرمایه گذاری موجب رشد ارزش افزوده و ارتقاء تولید می شود. 
فیروزی رشد سرمایه گذاری را نیازمند الزاماتی از جمله آماده بودن زیرساخت های اداری و سایبری دانست و خاطرنشان کرد: فراهم بودن این الزامات موجب تشویق سرمایه گذاران افزایش سرعت جذب سرمایه گذاری می شود. 
معاون اقتصادی استاندار همچنین اظهار داشت: برای رسیدن کردستان به اهداف برنامه ششم در جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی باید بسترهای لازم ایجاد شود. 
وی در این خصوص افزود: ایجاد این بسترها در سنوات گذشته شتاب خوب و مطلوبی داشته به حداقل ها رسیده ایم اما شاخص ها ایستا نیستند و در حال تغییر هستند و ما نیز باید برای تکمیل و ارتقاء این شاخص ها در استان، تلاش کنیم. 
فیروزی با تاکید بر اهمیت حضور فعالان بخش خصوصی در بحث سرمایه گذاری، خاطرنشان کرد: بخش دولتی این آمادگی را دارد حمایت های لازم را از بخش خصوصی داشته باشد و با سرعت بخشیدن به کارها و کاهش زمان، حصول نتیجه را تسریع نماید. 
وی با تاکید بر تمایل کردستان به تحقق اهداف برنامه ششم در حوزه سرمایه گذاری، یادآور شد: در برنامه ششم پیش بینی شده سالانه به طور متوسط 65 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در کشور جذب شود و همه ما تلاش داریم سهم کردستان را تحقق بخشیم. 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان تحقق این سهم را مشروط به تمهیدات و مقدماتی دانست و اظهار داشت: مهمترین این تمهیدات آشنایی مدیران دولتی با قوانین، مقررات و رویه های قانونی جذب سرمایه گذاری خارجی است. 
فیروزی معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های سرمایه گذاری استان را راهکاری دیگر برای جذب سرمایه گذاران عنوان کرد و گفت: بخشی از این اقدام نیز برعهده مدیران است که طرح های دارای توجیه اقتصادی را به سرمایه گذاران معرفی نماید. 
وی همچنین ادامه داد: حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی و دعوت و طلب کمک از  سرمایه گذاران داخلی راهکار دیگری برای جذب سرمایه گذار به استان است. 
فیروزی ابراز امیدواری کرد خروجی این جلسه منجر به تحقق اهداف برنامه ششم در جذب سرمایه گذاری خارجی در کردستان شود و نیل به این هدف را منوط به تلاش مدیران اقتصادی و بخش خصوصی استان دانست. 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان در خاتمه با اشاره به جذب 620 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در کردستان، اذعان داشت: این سرمایه گذاری در استان، از طریق دفتر جذب سرمایه گذاری سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران صورت نگرفته به همین دلیل جدول سرمایه گذاری استان صفر بوده اما امیدواریم در برنامه ششم بتوانیم از طریق این دفتر جذب سرمایه داشته باشیم و کردستان به یکی از مقاصد سرمایه گذاری خارجی تبدیل شود.

برچسب ها