جمعه 3 خرداد سال 1398

اخبار

آغاز فعالیت دوره جدید شوراهای اسلامی شهر و روستا ۱۴ مردادماه نیست

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کردستان گفت: علیرغم شایعات مطرح شده در فضای مجازی دوره جدید فعالیت شوراهای اسلامی شهر و روستا ۱۴ مرداد ماه آغاز نمی شود.
آغاز فعالیت دوره جدید شوراهای اسلامی شهر و روستا ۱۴ مردادماه نیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان و به نقل از مهر، جمشید اسدی با اشاره به اینکه تصویب و اجرای قانون، ارکان مجزا از یکدیگر هستند، اظهار کرد: اجرای قانون شوراها مستلزم طی مراحل مختلفی است و این قانون باید بعد از ابلاغ از سوی رئیس مجلس به رئیس جمهور و در مرحله بعد، رئیس جمهور اجرای قانون را به وزارتخانه ها ابلاغ و سپس وزارتخانه ها هم به استانداران و بعد استانداران نیز به فرمانداران آن را ابلاغ می کنند

وی گفت: در فرآیندی دیگر با انتشار متن قانون در روزنامه رسمی توسط مجلس شورای اسلامی و سپری شدن 15 روز از انتشار، زمینه اجرایی نمودن قانون عادی فراهم می شود.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کردستان افزود: با توجه به اینکه این ابلاغ ها هنوز به استانداران و فرمانداران انجام نشده و کار درج در روزنامه رسمی و سپری شدن مدت قانونی آن نیز صورت نگرفته است، قطعا آغاز به کار دوره پنجم شوراهای اسلامی شهر و روستا ۱۴ مردادماه امسال نیست.

اسدی اظهار داشت: مطابق ماده یک آیین نامه داخلی شوراهای  اسلامی، نخستین جلسه شورا با دعوت فرماندار و حضور دوسوم اعضا در تمامی شهرستان ها تشکیل می شود و بی شک شروع بکار شوراها مستلزم دعوت فرماندار و تشکیل این جلسه است.

وی عنوان کرد: فرمانداران به محض ابلاغ قانون جدید، اقدام به دعوت از اعضای دوره پنجم شوراهای اسلامی می کنند.

وی با اشاره به اینکه دوره چهارم شوراهای اسلامی در کردستان در تاریخ ۶ شهریورماه سال ۹۲ آغاز شده است، بیان کرد: مطابق قانون دوره فعالیت شوراهای اسلامی چهارساله است و پایان دوره چهارم هم ۱۱ شهریورماه امسال است، مگر اینکه قانون جدید ابلاغ شود.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کردستان اعلام کرد: تا زمان ابلاغ رسمی قانون جدید، کماکان ۱۱ شهریورماه پایان دوره چهارم شوراهای اسلامی است.

برچسب ها