دو شنبه 11 فروردین سال 1399

اخبار

آمادگی مدیریت بحران استان برای مقابلە با سیلاب‌های احتمالی در روزهای آیندە

استاندار کردستان بر بسیج همە امکانات استان برای مقابلە با سیلاب‌ها و سوانح احتمالی طی روزهای آینده در سطح استان تاکید کرد.
آمادگی مدیریت بحران استان برای مقابلە با سیلاب‌های احتمالی در روزهای آیندە

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در چهارمین جلسه ستاد مدیریت بحران استان که با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی، معاونت هماهنگی امور عمرانی، شهردار و مقامات نظامی و انتظامی برگزار شد بر تقسیم کار و آمادگی کامل همه دستگاه‌ها تاکید کرد و گفت: امیدواریم اتفاق خاصی در سطح استان روی ندهد، اما ضرورت دارد همه دستگاه‌ها ونهادها آمادگی کامل برای مقابله با سوانح و اتفاقات احتمالی ناشی از بارندگی‌ها را طی روزهای آینده داشته باشند.

وی با بیان اینکه همزمان با مرکز استان مدیریت بحران استان نباید از دیگر شهرستان‌ها و روستاها غافل باشد یادآوری کرد: فرمانداران از ظرفیت‌های موجود دستگاه‌های نظامی و انتظامی برای رفع مشکلات و موانع استفاده کنند.

مرادنیا بر ضرورت آمادگی کامل دستگاه‌ها، ادارات و شهرداریها تاکید و اظهار داشت: همه تمهیدات باید به شکلی اندیشیده شود که در هنگام وقوع حوادث و سیلاب غافلگیر نشویم.

استاندار کردستان در ادامه سخنان خود بر علاج واقعه قبل از وقوع حوادث تاکید و اضافه کرد: قبل از ایجاد هر اتفاقی لازم است موانع شناسایی و نسبت به حل موانع و مشکلات اقدام شود.

وی افزود: شهرداری سنندج نقاط آسیب‌زا را شناسایی، مشکلات موجود در سطح خیابان و معابر را بر طرف و نسبت به استقرار امکانات در نقاطی که احتمال وقوع سیلاب وجود دارد اقدام کند.

در این جلسه مقامات و فرماندهان نظامی و انتظامی استان وعده دادند در کنار شهرداری‌ها و دیگر دستگاه‌های اجرایی همه امکانات و تجهیزات خود را برای رفع مشکلات احتمالی بکار خواهند گرفت.

بازدید [ 380019 ]
برچسب ها