چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

آموزش‌ها باید در راستای ایجاد اشتغال باشد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: آموزش های مهارتی برای بانوان، باید در راستای ایجاد اشتغال و درآمدزایی باشد.
آموزش‌ها باید در راستای ایجاد اشتغال باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ خالد جعفری در جلسه بررسی طرح های توانمندسازی اقتصادی زنان، با یادآوری اینکه زنان در گذشته نیز نقش پررنگی در اقتصاد خانواده داشته اند، افزود: فاصله گرفتن زنان از فعالیت ها و مشاغل خانگی و افزایش سطح توقعات در جامعه، از جمله دلایل بیکاری بانوان است.

وی با اشاره به موفقیت های تعدادی از زنان کارآفرین استان، خاطرنشان کرد: به لحاظ فرهنگی، بانوان زمینه اشتغال خانگی و ایجاد خوشه های اقتصادی را دارند.

جعفری با اشاره به اجرای طرح ابرار در ۴ روستای استان، این طرح را الگویی برای ایجاد توسعه دانست و گفت: در روستاها شرایط برای ایجاد برخی مشاغل فراهم تر است.

معاون اقتصادی استاندار، پایین بودن سطح درآمد خانوارها را ریشه بسیاری از مشکلات عنوان کرد و اظهار داشت: آموزش مهارت ها باید با برنامه و در راستای ایجاد اشتغال و افزایش سطح درآمد خانواده ها باشد و برای فعالیت های فراوانی که زنان در قدیم داشتند، جایگزین تعریف کنیم.

جعفری در خصوص طرح ایجاد بازار ویژه فروش تولیدات بانوان، تاکید کرد: ایجاد بازار و بازاریابی محصولات، نه تنها در شهرها بلکه در روستاها نیز باید پیگیری شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: مجموعه دفتر امور بانوان و خانواده استانداری می تواند نقش فعال تری در هماهنگی ها در راستای کمک به اشتغال بانوان داشته باشد و ما هم از کمک و حمایت های لازم دریغ نخواهیم کرد.

بازدید [ 45030 ]
برچسب ها