جمعه 22 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون اقتصادی استاندار:

آموزش مدیران واحدهای تولیدی در استان ضروری و اجتناب ناپذیر است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان بر ارایه آموزش‌های به روز و کارآمد به مدیران واحدهای تولیدی مستقر در استان تاکید کرد.
آموزش مدیران واحدهای تولیدی در استان ضروری و اجتناب ناپذیر است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در شصت و سومین جلسه کارگروه تسهیل ورفع موانع تولید استان کردستان با بیان اینکه تشکل‌های بخش خصوصی و متولیان حوزه اقتصادی باید به امر آموزش توجه خاص داشته باشند گفت: لازم است همایش ها و کارگاه های آموزشی متناسب برای کارآفرینان و مالکان واحدهای تولیدی برگزار شود.

وی داشتن سرمایه، بنا ومجوز را برای امر تولید لازم اما ناکافی ارزیابی کرد و گفت: مدیران واحدهای تولیدی باید در همه فرآیند تولید توان تصمیم گیری درست و آشنایی کامل با روند بازار داشته باشند و همچنین از بازار شناخت کافی داشته باشند.

فیروزی عمده مشکل واحدهای تولیدی را علاوه بر کمبود سرمایه عدم توان مدیریتی دانست و اضافه کرد: افزایش توان مدیریتی واحدهای تولیدی با ارایه آموزش اصولی و نوین قابل حل است.

معاون اقتصادی استاندار کردستان با بیان اینکه عمده مباحث مطرح شده در شصت و سومین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید تامین منابع مالی برای واحدهای تولیدی توسط بانک ها بود گفت: انتظار داریم در سالی که بنام حمایت از کالای ایرانی توسط مقام معظم رهبری نامگذاری شده است بانک ها به امر تولید کالای با کیفیت و اشتغال پایدار واحدهای تولیدی را حمایت و پشتیبانی کنند.

فیروزی تصریح کرد: در این کارگروه به واحدهای کمک می شود که مالکان آن واحدها مصم به انجام کار و راه‌اندازی واحدهای تولیدی خود هستند، لذا ضروری است که صاحبان واحدها نیز به تعهدات خود و نظرات کارشناسان توجه نشان دهند.

وی در ادامه اعتماد در اقتصاد و بازار را موضوعی حایز اهمیت و مهم برای تولید کنندگان ارزیابی کرد و اظهار داشت: هر واحد تولیدی که بخواهد در بازار ماندگار شود در درجه اول باید اعتماد مردم و مصرف کنندگان را به خود جلب کند.

معاون اقتصادی استاندار کردستان در پایان خواستار استفاده از همه ظرفیت‌های موجود استان برای رونق تولید و افزایش اشتغال جوانان شد و گفت: اکنون هیچ چیزی مهمتر از ایجاد اشتغال برای جوانان استان نیست و انتظار داریم همه دستگاه ها و خصوصا بانک ها به این مهم توجه داشته باشند.

بازدید [ 619077 ]
برچسب ها