سه شنبه 6 خرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

آیین‌نامە ساماندهی مبادلات در بازارچەهای موقت مرزی بە نفع تجار و پیله‌وران اصلاح و ابلاغ شد

استاندار کردستان از اصلاح و ابلاغ آیین‌نامە ساماندهی مبادلات دربازارچەهای غیر رسمی توسط دولت بە نفع تجار و پیلەوران در مناطق مرزی استان خبر داد.
آیین‌نامە ساماندهی مبادلات در بازارچەهای موقت مرزی بە نفع تجار و پیله‌وران اصلاح و ابلاغ شد

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در جلسه ساماندهی مبادلات مرزی استان کردستان با بیان این مطلب گفت؛گ: بنابر مصوبه هیات دولت تخفیف سود بازرگانی حاصل از مبادلات کالا برای هر مرزنشین هفت میلیون ریال و هر خانوار تا سقف چهار نفر ۲٨ میلیون ریال درماه خواهد بود.
وی با اعلام اینکه سود اختصاص یافته در کل مناطق و استان‌های مشمول طرح در کشور ۴۲ هزار میلیارد ریال در سال خواهد بود ادامه داد: در طرح جدید باید میان پیله‌ور و تاجر برای ورود کالا توافق صورت بگیرد. تا زمینه انتفاع مناسب طرفین فراهم شود.
مرادنیا در بخش دیگری از سخنان خود به مفاد دیگری از آیین نامه ساماندهی مبادلات مرزی در بازارچه های موقت اشاره کرد وگفت: با اجرای دستورالعمل جدید خروج کالا بصورت تجمیعی از شهرستانهای مرزی ممنوع خواهد شد که این مهم نقش بسزایی در رونق کسب وکار بازاریان خواهد داشت.
مرادنیا وجود بازارچه‌های موقت مرزی را یک امتیاز برای استان برشمرد و به وضعیت بازارچه سیف سقز نیز گریزی زد و افزود؛ بازگشایی بازارچه سیف سقز از نظر جمهوری اسلامی ایران هیچ منعی ندارد بلکه طرف مقابل تمایلی برای فعالیت در مرز سیف ندارد.
وی ادامه داد: از طریق کنسولگری جمهوری اسلامی در سلیمانیه همچنان پیگیر رفع مشکل مرز بازارچه سیف سقز خواهیم بود.

بازدید [ 66804 ]
برچسب ها