چهار شنبه 1 اردیبهشت سال 1400

اخبار اقتصادی و عمرانی

ابراز رضایت معاون استاندار از همکاری بانک‌ها و صمت استان در پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، از همکاری ویژه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و بانک های ملی، ملت، سپه و صنعت و معدن که موجب جذب ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات بیشتر از سهم ۱۱۲ میلیارد تومانی استان از تسهیلات تبصره ۱۸ در بخش صنعت شد، تقدیر کرد.
ابراز رضایت معاون استاندار از همکاری بانک‌ها و صمت استان در پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ خالد جعفری در یازدهمین جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان، یادآوری کرد: باید در کردستان سالانه ۱۲ هزار شغل ایجاد کنیم تا بتوانیم نرخ بیکاری را ثابت نگه داریم، لذا باید تمام تلاش خود را به کار بگیریم تا سهم استان از تسهیلات اشتغال پایدار و تبصره ۱۸ را کامل جذب کنیم. 
وی با اشاره به تعامل و عملکرد خوب دستگاه های اجرایی، حمایتی و بانک های عامل در معرفی و پرداخت تسهیلات منتج به ایجاد اشتغال، خاطرنشان کرد: عملکردها نشان می دهد که دستگاهای حمایتی می توانند با هماهنگی دستگاه های متولی برنامه های خود را اجرایی کنند. 
در این جلسه همچنین مساله تامین آب شهرک صنعتی شماره ۴ سنندج مورد بررسی قرار گرفت، که معاون استاندار ضمن اذعان به واگذاری زمین در این شهرک، افزود: با توجه به محدودیت زمین در سنندج، انتخاب این نقطه برای ایجاد شهرک صنعتی بهترین انتخاب بود اگرچه تامین آب آن از محل آبگیری سد ژاوه پیش بینی شده بود که متاسفانه برنامه ها همزمان پیش نرفت. 
وی یادآور شد: آب شرب این شهرک صنعتی از آب شرب سنندج تامین می شود اما قرار شد برای مصارف صنعتی به صورت موقت، با حفر چاه در داخل محدوده شهرک، آب مورد نیاز تامین شود. 
جعفری به مشکل تامین آب شهرک صنعتی آونگان نیز اشاره کرد و گفت: تامین آب این شهرک صنعتی نیز از محل سد آزاد پیش بینی شده بود که میسر نشده لذا شرکت شهرک های صنعتی باید حداقل تا پایان فروردین (سال ۱۴۰۰) چاه حفر شده برای تامین آب شهرک آونگان را تجهیز کند تا مشکل آب شهرک مرتفع شود. 
اجرای ماده ۸ قانون نظام جامع دامپروری، دیگر دستورکار این جلسه بود که معاون اقتصادی استاندار بر لزوم رعایت نص صریح این قانون در راستای حمایت از تولید تاکید و خاطرنشان کرد: در این قانون صراحتاً اعلام شده که برای واحدهای مشمول قانون نظام جامع دامپروری، مجوز صادر شود اما بخشداری ها و سایر دستگاه های خدمات رسان حق اخذ عوارض را ندارند. 
جعفری نظارت بر اجرای این قانون و ساخت و سازهای این حیطه را بر عهده جهاد کشاورزی و نظام مهندسی کشاورزی عنوان کرد.

بازدید [ 9063 ]
برچسب ها