جمعه 3 خرداد سال 1398

اخبار

ابلاغ 10 برابری تسهیلات مشاغل خانگی در سال 96

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری کردستان از 10 برابر شدن تسهیلات قرض الحسنه مشاغل خانگی استان از سوی معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در سال 96 نسبت به سال پیش از آن خبر داد.
ابلاغ 10 برابری تسهیلات مشاغل خانگی در سال 96

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ سید کمال حسینی در این خصوص افزود: سهم تسهیلات قرض الحسنه مشاغل خانگی استان در سال 95، مبلغ 35 میلیارد ریال (3 میلیارد و 500 میلیون تومان) بود که در اواخر آذر ماه ابلاغ گردید که به دلیل تاخیر در ابلاغ، روند جذب آن همچنان در حال انجام می باشد.  

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه سهم اعتبارات استان در سال 96 با رشد بیش از 10 برابری به 336 میلیارد ریال (33 میلیارد و 600 میلیون تومان) افزایش یافت و در اوایل مرداد ماه ابلاغ گردیده است.

حسینی در خصوص واجدین شرایط دریافت تسهیلات از این محل گفت: این تسهیلات به متقاضیانی اعم از کارآفرینان، دارندگان مجوز فعالیت های پشتیبانی و افراد مستقل پرداخت می گردد که طرح آنها منطبق با ظرفیت ها و اولویت های استان در حوزه مشاغل خانگی، مورد تائید دستگاه های اجرایی ذیربط و آماده ورود به بازار کار باشند.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری اضافه کرد: توزیع شهرستانی این اعتبارات با لحاظ نمودن شاخص های تعیین شده توزیع اعتبارات هر شهرستان، تعیین و در اختیار کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان ها به ریاست فرمانداران محترم قرار می گیرد و متقاضیان واجد شرایط می توانند در در آینده نزدیک از این تسهیلات بهره مند شوند.

وی در پایان بانک های مسکن، توسعه تعاون، صادرات و ملت را بانک های عامل توزیع این تسهیلات اعلام و ابراز امیدواری نمود با همکاری و همراهی هرچه بیشتر این بانک ها، شاهد جذب صددرصدی این اعتبارات در کمترین زمان ممکن باشیم.

برچسب ها