جمعه 14 آذر سال 1399

اخبار

اجرای طرح جامع ساماندهی پایانه مرزی باشماق، باید اولویت سازمان راهداری باشد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، تاکید کرد: اجرای طرح جامع ساماندهی مرز باشماق باید اولویت اول سازمان راهداری کشور و استان باشد.
اجرای طرح جامع ساماندهی پایانه مرزی باشماق، باید اولویت سازمان راهداری باشد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛
خالد جعفری در جلسه بررسی مسائل و مشکلات پایانه مرزی باشماق که با حضور مدیرکل دفتر ترانزیت حمل و نقل راهداری کشور، مدیرکل امورتجاری سازی و تشکل های وزارت راه و شهرسازی و همچنین مشاور رییس سازمان توسعه و تجارت کشور، برگزار شد، خواستار کمک به تسریع اجرای طرح جامع ساماندهی پایانه مرزی باشماق و همچنین حمایت از فعالین بخش خصوصی در توسعه زیرساخت ها از جمله ایجاد تیرپارک ها شد.
وی، پایانه مرزی باشماق را جزو مرزهای تراز اول کشور  و پیشانی نظام عنوان و خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم این مرز به بهترین شرایط فعالیت و ارتباط خود با اقلیم کردستان عراق بویژه استان سلیمانیه که به عنوان استانی تجاری در عراق شناخته می شود، برسد.
معاون اقتصادی استاندار، در این جلسه همچنین به تشکیل کارگروه توسعه صادرات، شورای ساماندهی مبادلات مرز و کار ویژه مرز اشاره کرد و افزود: تلاش همه ما بر این بوده که به مدیریت واحد مرز و توسعه صادرات مرزی کمک شود و نتیجه این تلاش ها، فعالیت پایانه مرزی باشماق در زمان بسته بودن سایر مرزهای کشور در شرایط کرونایی بود.

بازدید [ 55860 ]
برچسب ها