سه شنبه 7 بهمن سال 1399

اخبار

معاون استاندار کردستان:

اجلاس استانی نماز را باید متفاوت برگزار کنیم/ نهادینه کردن نماز در کودکی باید انجام شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان تاکید کرد: اجلاس استانی نماز باید متفاوت از سال های گذشته برگزار شود تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.
اجلاس استانی نماز را باید متفاوت برگزار کنیم/ نهادینه کردن نماز در کودکی باید انجام شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در جلسه هماهنگی فعالیت های ستاد استانی اقامه نماز، اظهار داشت: اجلاس استانی نماز باید تلنگری برای همه باشد و برای افزایش تاثیرگذاری آن باید از سخنرانی های تکراری بپرهیزیم، شیوه های دعوت به نماز را تغییر دهیم و اندیشه های ناب در برگزاری اجلاس به کار ببریم. 
وی تاکید کرد: فضای اجلاس باید فضایی کاملا فرهنگی و معنوی باشد و بهترین زمان و مکان ممکن برای برگزاری تعیین شود. 
فیروزی نقش صدا و سیما، رسانه های مکتوب و فضای مجازی را در حساس سازی جامعه، ویژه توصیف کرد و افزود: با توجه به اینکه بخشی از مطالعه مردم در فضای مجازیست، برگزاری مسابقه در حوزه فناوری اطلاعات و تشویق تولیدکنندگان محتوا با موضوع نماز و همچنین تقدیر از نویسندگان کتاب می تواند بخشی از اجلاس باشد. 
 معاون استاندار کردستان با تاکید بر لزوم تعمیق و نهادینه کردن نماز در دوران کودکی، پیشنهاد کرد اداره کل آحوزش و پرورش استان، پیش از برگزاری اجلاس نماز یک هفته را به نام نماز نامگذاری و در این مدت نما خانه ها و نماز جماعت در مدارس پررنگ تر شود. 
وی خاطرنشان کرد: هیچ تبلیغی موثرتر از تبلیغ عملی معلمان نیست و آموزش و پرورش باید این موضوع را هنرمندانه مدیریت کند. 
در ادامه این جلسه فیروزی بر لزوم ساماندهی و نیازسنجی نمازخانه های بین راهی تاکید کرد و نیاز به نظارت و استفاده بهینه از امکانات موجود را نیز یادآور شد. 
وی خاطرنشان کرد: در مورد نماز هرچه تلاش جمعی تر انجام شود، سلامت جامعه در سایر حوزه ها بیشتر تامین خواهد شد و توجه بیش از پیش به این موضوع لازمه توسعه در جامعه است. 
گفتنی است، زمان برگزاری اجلاس استانی نماز ۲۹ آبانماه مصادف با ۱۲ ربیع الاول و آغاز هفته وحدت تعیین شد.

بازدید [ 48393 ]
برچسب ها