یک شنبه 26 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون اقتصادی استاندار:

احداث سیلوهای جدید ذخیرە گندم باید توجیە اقتصادی، مالی، فنی و اجرایی داشتە باشد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان لازمه‌ی ایجاد سیلوهای جدید ذخیره‌سازی گندم در استان را دارا بودن توجیه اقتصادی، مالی، فنی و اجرایی ارزیابی کرد.
احداث سیلوهای جدید ذخیرە گندم باید توجیە اقتصادی، مالی، فنی و اجرایی داشتە باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در دوازدهمین جلسه کارگروه اصلاح نظام یارانه گندم، نان و آرد استان کردستان با بیان اینکه همه جوانب در احداث سیلوهای جدید باید مد نظر قرار بگیرد گفت: موضوع سلامت گندم، حضور بخش خصوصی و ایجاد رضایت‌مندی در بین کشاورزان و بهره‌برداران باید مورد توجه باشد.

وی با بیان اینکه در کشور به موضوع رفاه توجه خاصی می‌شود اضافه کرد: متاسفانه در گذشته جانمایی سیلوها ونحوه پراکندگی نتوانسته رضایت حداکثری را میان کشاورزان فراهم کند.

فیروزی به وجود شرایط چندگانه برای احداث سیلوهای جدید اشاره کرد و اظهار داشت: دستگاه‌های مرتبط با صدور مجوز برای احداث سیلوها همه جوانب از جمله توجیه اقتصادی، مالی، فنی و اجرایی را مد نظر قرار دهند.

معاون اقتصادی استاندار کردستان یادآوری کرد: یک الگو از همه ی شرایط برای ایجاد سیلوهای جدید ساخته خواهد شد و در صورت مغایرت با هریک از معیارهای تعیین شده با ساخت سیلوی جدید موافقت نخواهد شد.

فیروزی در ادامه به اعلام بخشنامه وزارت صمت برای عدم صدور مجوز نانوایی های آزادپز و یارانه بگیر نیز اشاره کرد و گفت: این بخشنامه در راستای حمایت از تولید، حفظ اشتغال موجود و‌ افزایش کیفیت نان است.

بازدید [ 785118 ]
برچسب ها