جمعه 15 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

استاندار کردستان خبر داد:

اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه‌ی بازارچه‌های مرزی استان

استاندار کردستان از اختصاص 150 میلیارد ریال برای توسعه، تجهیز و ایجاد زیرساخت های لازم در بازارچه های مرزی کردستان از جمله بازارچه سیرانبند بانه در سال ۹۷ خبر داد.
اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه‌ی بازارچه‌های مرزی استان

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در دیدار با جمعی از فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذران شهرستان بانه با اشاره به تلاش برخی کشورهای همسایه برای دراختیار گرفتن بازارهای شمال عراق به ویژه اقلیم کردستان، خاطرنشان کرد: با توجه به تجارب ارزشمند و ظرفیت های مهم موجود در کردستان و شهرهای مرزی ما، باید سعی کنیم با توسعه و رونق بخشیدن به صادرات، این بازارها را همچنان حفظ کنیم.


استاندار کردستان  به دیدار قریب الوقوع خود با وزیر امورخارجه کشورمان به منظور پیگیری وضعیت اقتصادی و مناطق مرزی استان کردستان هم اشاره کرد و گفت: در این دیدار دو موضوع مهم شامل پیگیری رسمی شدن بازارچه مرزی سیرانبند از طریق دیپلماتیک و مذاکره با دولت مرکزی عراق، و همچنین پیگیری کاهش تعرفه ورود کالاهای ایرانی به عراق مطرح خواهم شد.


مرادنیا ضرورت حضور مؤثر سرمایه گذاران و بخش خصوصی در رونق اقتصادی استان را یادآور شد و افزود: در زمینه های اقتصادی از جمله صادرات، تلاش می کنیم با کم رنگ کردن حضور دولت، زمینه را برای فعالیت بیشتر بخش های خصوصی و مردم فراهم تر کنیم.


وی با اشاره به بازدید کوتاه خود از شهر بانه، سیمای گردشگری، مهمان نوازی و مهرورزی مردم متعهد و انقلابی این خطه را یادآور شد و بر ایجاد و توسعه فضاهای سبز شهری به ویژه درختکاری و زیباسازی منظر شهری تأکید ویژه نمود.


استاندار همچنین به مطالبات شهرداری ها از ادارات و دستگاه های اجرایی و دولتی هم اشاره کرد و گفت: شهرداری ها مطالبات خود را بازنگری و واقعی کنند و استانداری هم به طور ویژه پرداخت مطالبات آنها توسط بدهکاران را پیگیری خواهد کرد.


در ادامه این نشست فلاحی، فرماندار شهرستان بانه هم به بیان مهم ترین اولویت های اجرایی و نیازهای توسعه ای این شهرستان در زمینه اقتصادی، رونق کشاورزی، گردشگری، زیرساخت های بازارچه سیرانبند و راه ارتباطی آن، تسریع در اجرای منطقه ویژه اقتصادی بانه و افزایش تولیدات مختلف پرداخت.

وریا وثوقی شهردار بانه هم در این نشست از اجرای 23 هکتار فضای سبز تا پایان سال 97 ، عقد قرارداد احداث پارک نوروز در ورودی شهر بانه، نهایی شدن مراحل انعقاد قرارداد احداث پارک و مجموعه تفریحی دامنه کوه بابوس و فراهم شدن مقدمات اجرای 20 هزار متر مربع دیگر فضای سبز در داخل شهر بانه خبر داد.

بازدید [ 616170 ]
برچسب ها