سه شنبه 6 خرداد سال 1399

اخبار

در جلسه کمیته توسعه روستایی استان تصویب شد

اختصاص 9 میلیارد تومان تسهیلات به 12 طرح اشتغالزا در روستاهای کردستان

در جلسه روز پنجشنبه کمیته توسعه روستایی استان اختصاص تسهیلات به 12 طرح اشتغالزایی روستایی به تصویب رسید و مقرر شد مجموعا 9 میلیارد تومان به این طرحها تسهیلات پرداخت شود.
اختصاص 9 میلیارد تومان تسهیلات به 12 طرح اشتغالزا در روستاهای کردستان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، این تسهیلات اشتغالزایی روستایی از محل تفاهم نامه معاونت توسعه روستایی با بانک سینا و بنیاد علوی و با هدف رونق روستاهای استان در نظر گرفته شده است.
در این جلسه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان بر ضرورت پیگیری جدیتر اختصاص تسهیلات به طرح های اشتغالزایی در روستاها تأکید کرد و گفت: باید دفتر امور روستایی استانداری با ادارات مختلف جلساتی را با حضور فرمانداران، بخشداران و دهیاران برگزار کنند تا در خصوص اعطای این تسهیلات به روستائیان اطلاع رسانی بهتری صورت بگیرد.
مهندس امیر قادری، افزود: اهداف این تسهیلات در استان کردستان رفع محرومیت، حمایت از طرح های اشتغالزا، ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت و نهایتا توسعه اقتصادی روستاها می باشد.
وی شاخصهای اولویت بندی تسهیلات را شامل استقرار در روستا، اشتغالزایی طرح، اهلیت سرمایه گذار و مجری و داشتن توان مالی عنوان کرد.
معاون استاندار کردستان افزود: بر اساس تفاهم نامه منعقد شده میان معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، بنیاد علوی به نمایندگی از ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بانک سینا، در قالب تأمین مالی طرحهای مناطق روستایی کشور، حداکثر 20 میلیارد ریال تسهیلات قابل اعطا به هر متقاضی پرداخت می شود که 10 درصد یارانه سود بانکی (5 درصد توسط بنیاد علوی و 5 درصد توسط معاونت توسعه روستایی مناطق محروم کشور)، برای طرح های اجرا شده پرداخت می گردد.
قادری یادآور شد: در راستای این تفاهم نامه، کمیته اجرایی در استان متشکل از بانک سینا و دستگاه های اجرایی مرتبط و دفتر امور روستایی استانداری هر هفته به منظور بررسی، اولویت بندی و رصد آخرین وضعیت طرحها به صورت مرتب تشکیل جلسه می دهد.

برچسب ها