دو شنبه 11 فروردین سال 1399

اخبار

استاندار کردستان:

اختلاف شوراها و شهرداران در بعضی شهرها به صلاح نیست/ کارهای مربوط به شهرداری‌ها را نباید دیگران انجام دهند/ شهرداران و شوراها به رسالت واقعی خود عمل کنند

استاندار کردستان وجود اختلاف میان شهرداران و شوراها در بعضی شهرها را مورد انتقاد قرار داد و از آنها خواست به جای چند پارگی به مردم خدمت کنند.
اختلاف شوراها و شهرداران در بعضی شهرها به صلاح نیست/ کارهای مربوط به شهرداری‌ها را نباید دیگران انجام دهند/ شهرداران و شوراها به رسالت واقعی خود عمل کنند


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در دیدار صمیمانه با روسای شورای شهرستان‌ها و اعضای شورای اسلامی استان با اذعان به وجود مشکلات عدیده در سطح شهرهای استان گفت: با توجه به وجود محدودیت های مالی و شرایط دشوار کشور حل هم مشکلات امکان پذیر نیست و باید سعی کنیم با امکانات موجود و مدیریت صحیح مشکلات عمده را حل کنیم.
وی بابیان اینکه اعلام عدم توجه به شوراها از جانب بعضی اشخاص دور از انصاف است گفت: ممکن است بعضی کم توجهی ها از جانب برخی مدیران صورت گرفته باشد اما این مسئله را نباید به همه تعمیم داد.
وی با انتقاد و ابراز گله مندی از بعضی شوراهای شهرستانها افزود: متاسفانه در بعضی شهرها شورا و شهرداری ها با هم تفاهم ندارند و این مسئله باعث می شود از رسالت واقعی خود که خدمت به مردم است باز بمانند.
استاندار کردستان وجود پاره ای از مشکلات را به ضعف شوراها و شهرداری مربوط دانست و گفت: بارها بر وجود ایجاد اتاق شیشە ای در شهرداری ها و پرهیز از استخدام های غیر لازم تاکید کردە ام ولی متاسفانە گاها شاهد بکارگیری های نیرو در برخی شهرداری ها بودە ایم.
وی افزود: شهرداری ها نباید همە چیز را بە دولت تحمیل کنند و شوراها اگر شهرداری را ناتوان می دانند او را عزل کنند.
مرادنیا اضافە کرد: منطقی نیست از من انتظار داشتە باشند کارهای مربوط بە شهرداری ها را انجام دهم و عموما ما نباید بە دنبال حل مشکلات جزیی در شهرستانها باشیم.
استاندار کردستان بر ضرورت بە روز بودن شهرداری ها و اعضای شوراها تاکید کرد و گفت: برگزاری دورە های آموزشی برای شهرداران و شوراها امری لازم است.
وی در پایان بە حفظ وحدت و همدلی برای خدمت رسانی بە مردم اشارە کرد و گفت:  کارهای بسیار خوبی نیز در استان انجام ویا در حال انجام است و بهتر است همگان برای توسعە بیشتر استان تلاش کنند.

بازدید [ 22458 ]
برچسب ها