دو شنبه 11 فروردین سال 1399

اخبار

استاندار کردستان خواستار شد:

اختیارات و اعتبارات بازآفرینی شهری به استان ها تفویض شود

استاندار کردستان خواستار تفویض اختیارات و اعتبارات بازآفرینی شهری به استان ها شد.
اختیارات و اعتبارات بازآفرینی شهری به استان ها تفویض شودبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛
بهمن مرادنیا در دیدار با مهندس پژمان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری پایدار کشور، گفت: باید آسیب شناسی شود که چرا طرح بازآفرینی شهری موفق نبوده و چرا پروژه ها اقتصادی نمی شود.
وی خاطرنشان کرد: تا این مشکل برطرف نشود سرمایه گذاران ورود نخواهند کرد اما اگر پروژه ها اقتصادی شود سرمایه گذاران متقاضی خواهند شد.
مرادنیا، ثبت بناهای تاریخی و تعیین حریم برای آنها را یکی از دلایل عدم موفقیت بازآفرینی شهری دانست و افزود: این بناها در نقاط مرکزی شهرها و در محلات نیازمند بازآفرینی قرار دارند اما اگر میراث فرهنگی کاری انجام می دهد باید حق و حقوق مردم را نیز در نظر بگیرد.
استاندار کردستان همچنین با اشاره به آمار بالای سکونت در بافت حاشیه ای شهر سنندج، خواستار تخصیص اعتبارات مصوب شده برای استان شد.
وی در پایان مشکل کمبود قیر را معضلی برای استان عنوان کرد و با یادآوری اینکه حداکثر فصل کاری در کردستان تا نیمه مهرماه خواهد بود، خواستار در اولویت قرار گرفتن استان در توزیع سهمیه قیر شد.
شایان ذکر است در پایان این دیدار با ابلاغ حکم، معون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مدیرکل راه و شهرسازی استان و شهردار سنندج به عنوان "اعضای هیات بازآفرینی شهری" استان معرفی شدند و کلیه تصمیمات بازآفرینی شهری به ایشان تفویض شد

بازدید [ 239913 ]
برچسب ها