شنبه 18 مرداد سال 1399

اخبار

دستور اکید معاون استاندار:

ادامه کار همه اماکن مجاز و غیرمجاز توزیع گاز LPG برای خودروها، متوقف شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار تاکید کرد: باید ظرف ۳ روز و با استفاده از همه ظرفیت های قانونی، از ادامه کار همه اماکن مجاز و غیرمجاز توزیع گاز مایع LPG برای خودروها، جلوگیری شود.
ادامه کار همه اماکن مجاز و غیرمجاز توزیع گاز  LPG برای خودروها، متوقف شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در بیست و چهارمین جلسه ستاد تنظیم بازار استان، با تاکید بر ناایمن و غیراستاندارد بودن استفاده از کپسول های گاز LPG به عنوان سوخت خودروها، خاطرنشان کرد: باید با کمک رسانه ها، هشدارهای لازم در این خصوص به مردم داده شود
تا برای سود مادی حداقلی باعث گرفتاری خود و جامعه نشوند. 
وی همچنین بر لزوم جلوگیری از ورود هرگونه کالای غیر استاندارد یا تاریخ مصرف نزدیک به انبار کالاهای اساسی استان تاکید کرد و افزود: مسؤولیت دپوی هر نوع کالای غیر استاندار در انبارهای استان، با تامین کننده آن است. 
فیروزی در ادامه از مدیران مرتبط خواسط ظرف ۲ هفته اطلاعات دقیق و به روز همه کالاهای اساسی موجود در انبارهای استان را به صورت محرمانه در اختیار مدیرکل صمت استان قرار دهند تا در زمان نیاز مورد استفاده قرار گیرد. 
معاون اقتصادی استاندار، از دستگاه های مرتبط خواسط علاوه بر ادامه نظارت های جدی بر بازار و ارسال اطلاعات دقیق و به روز از وضعیت بازار به دفتر استاندار و وزیر صمت؛ تحلیل اقتصادی متناسب با بازار استان نیز انجام شود. 
وی خاطرنشان کرد: در بخش هایی که نظارت و کنترل قیمت ها در تصمیم گیری استان نیست باید از ستاد تنظیم بازار کشور کمک بگیریم. (از جمله افزایش کرایه حمل بار خودروهای گازوییلی)
فیروزی در خصوص پیشنهاد عرضه گوشت با واسطه کمتر نیز خواستار بررسی این موضوع در کارگروه مرتبط شد و پیشنهاد داد، در این خصوص از صنف فعال کمک گرفته شود و افزود: حقوق مصرف کننده ایجاب می کند در صورت عدم همکاری صنف، از جایگزین استفاده شود.

بازدید [ 344907 ]
برچسب ها