سه شنبه 7 بهمن سال 1399

اخبار

استاندار کردستان:

اراده و عزم جدی برای مقابله با اعتیاد، به وجود نیامده است

استاندار کردستان با اذعان به اینکه همه ما از معضل اعتیاد غافل هستیم، افزود: اراده و عزم جدی برای مقابله با اعتیاد به وجود نیامده است.
اراده و عزم جدی برای مقابله با اعتیاد، به وجود نیامده استبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در پنجمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، اظهار داشت: همه جا گفته ایم کردستان جزو استان های سفید است اما رشد اعتیاد و به دنبال آن معضلات اجتماعی از جمله طلاق و فساد نشان از آن دارد که شاید جمع حاضر با جدیت با این موضوع برخورد نکرده و شاید رفع تکلیف کرده است. 
وی خاطرنشان کرد: تلاش های زیادی انجام می شود اما موازی کاری و پراکنده کاری، و شاید بی توجهی دستگاه های مسؤول و بی تفاوتی سایر دستگاه ها موجب شده نتیجه مطلوب حاصل نشود. 
مرادنیا همه دستگاه ها را در قبال مسائل اجتماعی مسؤول دانست و افزود: وقتی علیرغم تلاش های انجام شده برای کاهش آمارها، موفق نمی شویم، یعنی باید روش ها را تغییر دهیم. 
استاندار کردستان با اشاره به نقش موثر رسانه ها در پیشگیری و مقابله با اعتیاد، خواستار همراهی و همکاری هرچه بیشتر آنها شد و بویژه از شبکه استانی صدا و سیمای کردستان خواست در لابلای برنامه های موفق (پر مخاطب) خود به این موضوع بپردازد. 
وی با تاکید بر اینکه صرف تشکیل جلسه و ارائه گزارش مشکلی را حل نخواهد کرد؛ تشکیل کمیته های مختلف و ارائه راهکار برای حل معضل اعتیاد را الزامی دانست. 
مرادنیا با گله مندی از عدم برخورد جدی با توزیع کنندگان مواد مخدر، بر لزوم مقابله نیروی انتظامی با خانه های تیمی نیز تاکید کرد. 
وی بیکاری معتادان پاک را مساله ای مهم عنوان کرد و افزود: برای حل این مشکل باید از اعتبارات در اختیار تمامی دستگاه ها استفاده کنیم. 
استاندار در خاتمه تاکید کرد: اعتبارات صرف شده در حوزه پیشگیری و مقابله با اعتیاد باید به سمت و سویی هدایت شود که برای جامعه نتیجه بخش باشد.

بازدید [ 742596 ]
برچسب ها