جمعه 15 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان:

ارتقاء استاندارد، وظیفه ای فرابخشی است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، گفت: ارتقاء استاندارد یک تکلیف و وظیفه فرابخشی است و همه ما مسئول ارتقاء استاندارد در کشور هستیم.
ارتقاء استاندارد، وظیفه ای فرابخشی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در جلسه شورای استاندارد استان، همه دستگاه های دولتی، نهادهای غیردولتی، نهادهای توسعه ای، موسسات آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و سازمان های مردم نهاد را در امر ارتقاء استاندارد مسئول دانست و خاطرنشان کرد: سود و منفعت ارتقاء استاندارد شامل حال کل جامعه می شود بنابراین هیچکس از این مسئولیت مبرا نیست.

وی با یادآوری اینکه در کشور ما همه تولیدات و خدمات مشمول استانداردسازی می شودو بند 24 سیاست های اقتصاد مقاومتی نیز بر آن تاکید دارد،اذعان داشت: استاندارد باید مطالبه مردم باشد و افزایش آن در دستور کا همه ما قرار گیرد.

فیروزی با تاکید بر اینکه هزینه کردن برای ارتقاء استاندارد، سرمایه گذاری است، اخاطرنشان کرد: امروزه در دنیا شرکت هایی موفق هستند که پس از تولید کالا و ارائه خدمات، ارتقاء استانداردهای آنرا بر عهده می گیرند بنابراین باید سرمایه گذاران، تولیدکنندگان و صاحبان صنایع را مجاب کنیم که هر هزینه ای برای ارتقاء استاندارد، سرمایه گذاری است و موجب پویایی اشتغال و بقاء و رقابت آنها در بازار خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اگر مصالح به کار برده شده استاندارد بود قطعاً ساختمان ها تاب آوری داشت، افزود:  تولید مصالح ساختمانی غیر استاندارد ظلم به جامعه است و کارگاه هایی که شن و ماسه غیراستاندارد تولید می کنند یا باید تعطیل شوند و یا استاندارهای لازم را در تولیدات خود رعایت کنند.

معاون استاندار کردستان، نظارت دقیق بر این حوزه را وظیفه شرعی، قانونی و نخبگی نظام مهندسی ساختمان استان عنوان کرد و از آنها خواست با جدیت در راستای ارتقاء کالا و خدمات این حوزه تلاش کنند.

 فیروزی در ادامه بر اهمیت رعایت استانداردها در محصولات کشاورزی و غذایی تاکید و خاطرنشان کرد: زلزله کرمانشاه یک حادثه طبیعی بود که در لحظه رخ داد اما سوء تغذیه، سوء مصرف مواد غذایی و مصرف مواد غذایی بی کیفیت باید تلنگری باشد تا از بروز زلزله ای از نوع غذایی و سلامت جامعه پیشگیری کنیم.

وی در پایان با یادآوری اینکه همه دستگاه های دولتی و غیردولتی در ارتقاء استاندارد مسئول هستیم، اضافه کرد: باید مشارکت داوطلبانه همه ذینفعان از تولیدکنندکان کالا و خدمات مختلف تا مصرف کنندگان را جلب کنیم و آن را به عنوان یک فرهنگ، توسعه دهیم.   

 

 

بازدید [ 67260 ]
برچسب ها