چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار

معصومه ابتکار:

ارتقاء مهارت‌های ارتباطی، ضامن انسجام خانواده است

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، آموزش و ارتقاء مهارت های ارتباطی را ضمانتی برای انسجام خانواده ها دانست.
ارتقاء مهارت‌های ارتباطی، ضامن انسجام خانواده است


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ معصومه ابتکار در جلسه طرح ملی گفتگوی خانواده، در سنندج، انسجام اجتماعی را موضوعی مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: شاید به لحاظ بُعد مشارکت و همکاری مردم در تحولات مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی دچار فراز و نشیب باشیم اما همه، اصل خانواده را یکی از ارکان مهم نظام اجتماعی و سلامت جامعه را در گرو سلامت خانواده می دانند. 
ابتکار، با اذعان به اینکه کشور در یک جنگ اقتصادی نابرابر قرار دارد، افزود: دشمن با هدف قراردادن اقتصاد، می خواهد ناامیدی را به جامعه ما القا کند اما با مشارکت نهادهای مدنی، احزاب و سمن ها می توانیم به اهداف برنامه ریزی شده دولت برای مقابله با دشمن، برسیم. 
معاون رییس جمهور با اشاره به توجه خاص دولت به نهاد خانواده، توانمندسازی زنان بویژه سرپست خانوار و همچنین توجه به بسته های معیشتی را از جمله اقدامات دولت عنوان کرد و از پیگیری ۸ لایحه حقوقی در حوزه زنان توسط این معاونت خبر داد. 
وی ضمن ابراز امیدواری نسبت به موفقیت طرح گفتگوی خانواده، اظهار داشت: در این طرح به یک مساله خاص می پردازیم و آن ارتقاء مهارت های ارتباطی داخل خانواده است که یک مهارت بسیار مهم محسوب می شود و به چالشی بین المللی تبدیل شده است. 
ابتکار با تاکید بر اینکه مهارت های ارتباطی باید از دوران کودکی آموزش داده شود، افزود: ما باید تلاش کنیم با همکاری آموزش و پرورش، دانشگاه ها، تشکلها، احزاب و گروه هایی که رویکرد اجتماعی دارند، جریان گفتگوی ملی را در سطح کشور داشته باشیم.

بازدید [ 274455 ]
برچسب ها