سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان درنشست مشترک اقتصادی میان کردستان ایران و مسئولان و فعالان اقتصادی سلیمانیە مطرح کرد ؛

از استحکام و تقویت روابط تا دعوت از سرمایە گذاران برای حضور پر رنگ در کردستان

استاندار کردستان کە در راس هیاتی متشکل از فعالان اقتصادی و مسئولان مختلف از دستگاههای اجرایی بە اقلیم کردستان واستان سلیمانیە عراق سفر کردە است موضوعات مختلفی را در نشست با هیات اقتصادی مورد بحث وبررسی قرار داد.
از استحکام و تقویت روابط تا دعوت از سرمایە گذاران برای حضور پر رنگ در کردستان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در این نشست ضمن تشکر از استقبال گرم استاندار سلیمانیه فعالان اقتصادی اقلیم کردستان عراق به حضور در کردستان ایران فراخواند و گفت: 
پیشنهاد ما این است که دیدارهای مشترک هرسه ماه یکبار جهت برطرف کردن مشکلات فیمابین وعمق بخشیدن به روابط وتحکیم آن برگزار شود.

وی هدف از سفر به اقلیم کردستان را علاوه بر استحکام بخشیدن به روابط دوجانبه، حل مجموعه ای از مشکلات برشمرد و ادامه داد:
متاسفانه ما نتوانسته‌ایم در روابطی که داشته ایم مشکلات مربوط به مرزها را حل کنیم و امید داریم با پیشنهاداتی که در این نشستها طرح میشود قدمهای مثبتی برای حل مشکلات مربوط به مرز برداریم.

استاندار کردستان حل مشکلات بازارچه های مرزی باشماق وسرانبند وهمچنین بازگشایی بازارچه سیف سقز را یکی از مهمترین دغدغه های مردم در کردستان ایران عنوان کرد .

مرادنیا در ادامه سخنان خود کردستان ایران را مکانی بسیار مناسب برای سرمایه گذاری فعالان اقتصادی اقلیم کردستان دانست و اظهار داشت: بسیارتمایل دارم با سرمایه گذارانی که دراستان کردستان سرمایه گذاری کرده اند دیداری داشته باشم تا از نزدیک با مشکلات آنان آشنا شوم.

وی گسترش مراودات فرهنگی و ورزشی میان دو استان کردستان ایران و سلیمانیه را
یکی دیگر از اهداف این سفر ذکر کرد و گفت: طرفین باید در گسترش روابط فرهنگی بهتر از این عمل کنند، من اعتقاد دارم تا به حال در این حوزه بسیار ضعیف عمل کرده ایم.

استاندار کردستان همچنین تامین نیازهای پزشکی و درمانی اقلیم کردستان عراق وبخصوص استان سلیمانیه را با توجه ب ه پتانسیل های موجود ممکن دانست و افزود: 
درکردستان ایران تمامی موارد مربوط به حوزه درمانی مورد نیاز مردم این منطقه قابل تامین است و از این فرصت می‌توان نهایت بهره را برد.

استاندار کردستان در پایان خواستار بهره بردن حداکثری همه فعالان اقتصادی از این سفر شد و گفت: ما درکردستان ایران آمادگی کامل داریم هرآنچه دراین سفر به توافق میرسد عملیاتی کنیم به امید اینکه این ارتباطات بیشر ومستحکم تر شود.

بازدید [ 40242 ]
برچسب ها