سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

استاندار کردستان:

استاندارد در خصوص کالاهای صادراتی در مرزها سخت‌گیری کند/ صادرات فرصتی مغتنم در راستای افزایش تولید است

استاندار کردستان به سازمان استاندارد تاکید کرد در خصوص کیفیت کالاهای صادراتی از مرزهای کردستان سخت گیر و جدی باشد.
استاندارد در خصوص کالاهای صادراتی در مرزها سخت‌گیری کند/ صادرات فرصتی مغتنم در راستای افزایش تولید است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در جلسه شورای استاندارد استان کردستان که با حضور رئیس سازمان ملی استاندارد کشور در سنندج برگزار شد گفت: دو مرز باشماق و سیرانبند از فرصت های توسعه ای استان به شمار می روند و ما نیز تلاش می کنیم از این فرصت استفاده مطلوب داشته باشیم.
وی افزود: لازم است اداره استاندارد درخصوص کالاهایی که صادر می شود جدی و سخت گیر باشد.
مرادنیا با بیان اینکه سزاوار نیست کالاهای بی کیفیت از ایران صادر و به تولید و صادرات لطمه بزند اظهار داشت: با تمام این اوصاف لازم است تسهیل گری لازم برای صادرات از مرزهای استان انجام شود و صادرکننده معطل نشود.
استاندار کردستان صادرات را فرصتی ارزنده برای افزایش و رونق تولید خواند و گفت: ما نباید با سهل انگاری به سرمایه ملی خود ضربه بزنیم.
وی در ادامه سخنان خود به وجود برخی واحدهای غیر استاندارد از لحاظ تجهیزات اشاره کرد و گفت: وجود تجهیزات غیر استانداردی چون آسانسور در هر ساختمان و بنایی تهدید جان شهروندان است و باید با آن مقابله شود.
مرادنیا تاکید کرد: نباید اجازه داد تجهیزات غیر استاندارد در هیچ جا مورد استفاده قرار بگیرد، چرا که ما در قبال حفظ جان و امنیت مردم مسئولیت داریم.
وی یکی دیگر از رسالت های استاندارد را نظارت جدی بر تولید مصالح ساختمانی عنوان کرد و گفت: غرب کشور، از مناطق زلزله خیز است و نباید اجازه داد مصالح بی کیفیت در ساخت و سازها مورد استفاده قرار بگیرد.
وی ادامه داد: نظارت جدی بر کیفیت آسفالت های تولیدی لازم است، چراکه استفاده از آسفالت بی کیفیت در طرحهای عمراتی هدر رفت سرمایه ملی است.
مرادنیا اظهار داشت: نباید اجازه داد عده ای افراد سودجو به منافع ملت آسیب وارد کنند.

 

بازدید [ 32889 ]
برچسب ها