چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان با جدیت پیگیر تخصیص سهم عادلانه آب برای کردستان است / وزارت نیرو برای بازنگری تخصیص آب استان کردستان اعلام آمادگی کرد.

استاندار کردستان در سلسله جلساتی با دست اندرکاران و تصمیم گیران وزارت نیرو و دیگر دستگاه‌های مرتبط کماکان با جدیت پیگیر دریافت سهم مناسب و عادلانه آب برای استان است.
استاندار کردستان با جدیت پیگیر تخصیص سهم عادلانه آب برای کردستان است / وزارت نیرو برای بازنگری تخصیص آب استان کردستان اعلام آمادگی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ جلسه کمیته تخصصی کار گروه سازگاری با کم آبی کشور با محوریت بازنگری تخصیص آب به استان کردستان با حضور دکتر عدل معاون رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و مسئولین استان کردستان در تهران برگزار شد.

در این جلسه استاندار کردستان با تاکید بر پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های بخش کشاورزی استان کردستان گفت: توسعه و اشتغال در بخش کشاورزی در گرو افزایش تخصیص سهم مناسب و عادلانه آب به استان است.

 مرادنیا  با تاکید بر پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های استان کردستان گفت: باتوجه به اینکه در حال حاضر 100 هزارهکتار از اراضی استان برای تخصیص اب در نظر گرفته شده نسبت به افزایش سهم آب استان درخواست توجه ویژه داریم.

در این جلسه نماینده وزارت نیرو هم نسبت به بازنگری تخصیص اب اعلام آمادگی کرد و افزود: پس از تشکیل کمیته‌های کارشناسی و بازنگری تخصیص آب استان کردستان نتیجه به معاون اول رئیس جمهور برای  تصمیم نهایی اعلام خواهد شد.

همچنین در این جلسه دکتر عدل معاون سازمان برنامه و بودجه کشور خواستار توجه بیشتر به سهم آب برای استان کردستان شد و افزود: نسبت به استان کردستان باید توجه ویژه‌تری برای تخصیص آب داشت. 

وی افزود: برای تخصیص آب بیشتر به استان کردستان باید طرح بازنگری در کمترین زمان ممکن اجرایی شود.

بازدید [ 16758 ]
برچسب ها