سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان:

استان برای رسیدن به توسعه نیازمند همدلی و آرامش است

استاندار کردستان در نشست مشترک روسای شورای اسلامی شهرستان ها، شهرها و بخش های تابعه استان، تاکید کرد: استان برای رسیدن به توسعه نیازمند همدلی و آرامش است.
استان برای رسیدن به توسعه نیازمند همدلی و آرامش است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در این نشست پس از استماع مشکلات مطرح شده از سوی حاضرین، به آنها اطمینان داد که مسؤولان استان از این مشکلات غافل نبوده و پیگیر رفع آنها هستند.
وی ضمن تشکر از دغدغه مندی اعضای شوراهای استان، اظهار داشت: در استان حدود یک هزار و ۵۰۰ پروژه نیمه تمام در استان وجود دارد که اعتبارات لازم برای تکمیل همه آنها در اختیار نداریم، بنابراین سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، فرمانداران و روسای ادارات را موظف کردم پروژه های هر شهرستان را اولویت بندی کنند تا بتوانیم پروژه های با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد به بالا را تکمیل کنیم.
مرادنیا، افزود: پروژه هایی از جمله بیمارستان و فرودگاه سقز، منطقه ویژه اقتصادی بانه، سد آزاد و پروژه های دیگری که مورد استفاده مردم هستند جزو اولویت های اصلی هستند.
وی در ادامه با اشاره به پیگیری جدی بحث تخصیص آب استان در راستای تامین آب شرب پایدار و همچنین تبدیل اراضی دیم به آبی، افزود: تبدیل ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی دیم به آبی، ۵۰ هزار هکتار توسعه باغات و افزایش تولید گوشت قرمز، از جمله مواردی است که به جد پیگیری کردیم، که در برنامه ای ۵ ساله اجرا می شود و سرانه درآمد استان را ۶ هزار میلیارد تومان افزایش می دهد و برای ۵۸ هزار نفر اشتغال ایجاد می کند.
استاندار کردستان در خصوص مشکلات بازارچه های مرزی و درخواست بازگشایی آنها، گفت: دکتر جهانگیری معاون رییس جمهور، قول داده ظرف ۲ هفته آینده مصوبه جدید را به ما ابلاغ کنند.
وی در این خصوص افزود: در مورد بازگشایی مرزهای سیرانبند بانه و سیف سقز، ما مشتاق تر از مردم هستیم اما دولت مرکزی عراق تمایلی به بازگشایی ندارند.
مرادنیا در تشریح عملکرد بانک ها در زمینه پرداخت تسهیلات، به پرداخت ۲۴۰ میلیارد تومان تسیلات اشتغال پایدار روستایی در سال ۹۷ اشاره کرد و افزود: ۶۷ میلیارد در حوزه کشاورزی، ۹۸ میلیارد در حوزه صنعت و ۸۲۰ میلیارد تومان هم خود بانک ها تسهیلات پرداخت کرده اند.
وی در پاسخ به گله مندی اعضای شوراها در خصوص حکم سرپرستی مدیران ادارات شهرستان ها و فرمانداران، گفت: به مدیران کل دستور داده ام ظرف مدت یک ماه، تکلیف سرپرستی را مشخص کنند و فرمانداران منتخب هم به زودی معرفی خداهند شد.
استاندار کردستان ضمن تاکید بر اینکه، استان برای رسیدن به توسعه نیازمند همدلی و آرامش است، یادآوری کرد: یک طرف فساد مردم هستند و یکطرف آن مسوولان؛ و اگری فردی نادان این مطلب را تیتر می کند، بی حرمتی به مردم کردستان است.
وی خاطرنشان کرد: نباید اجازه بدهیم هرکس هر عنوان و لقبی را به مردم نسبت بدهند، مردم کردستان جزو نجیب ترین مردم کشور هستند و ما خدا را شاکریم و افتخار می کنیم که برای این مردم خدمت کنیم.
مرادنیا با اذعان به وجود مشکلات، کمبودها و شرایط نامساعد اقتصادی کشور، افزود: همه هم و غم مدیران استان، تلاش برای کاهش مشکلات مردم است.
وی در بخش دیگری از این جلسه در خصوص برخی جوسازی ها علیه سرمایه گذاران، خاطرنشان کرد:  ما باید به دنبال جذب سرمایه گذاران باشیم و از آنها حمایت کنیم و بر روی این مساله حساس باشیم که در شرایط اقتصادی امروز، آنها هم به عنوان سربازان اقتصادی کشور مشکلات خاص خود را دارند.

بازدید [ 317547 ]
برچسب ها